Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

CykloEgrensis bude vozit cyklisty po Karlovarsku do konce září

18.5.2011 15:39

Letos to bude již devátý rok, co společnost AKV vypravuje své cyklobusy křížem krážem celým Karlovarským regionem, aby odvezla cyklisty do zajímavých destinací Krušných hor, Blatenského příkopu, Kraslicka, Slavkovského lesa i okolí Doupovských hor.

Bookmark and Share

Cyklisté a turisté mají letos k dispozici 5 tras, po kterých cyklobusy společnosti Autobusy Karlovy Vary, a.s. budou jezdit. Je to červená trasa – Krušnohorská, žlutá – Porolavím k Blatenskému příkopu, oranžová – Z Kraslic přes přírodní park Přebuz, modrá – Mezi Střelou a Vladařem a zelená trasa – Slavkovský les. Všechny trasy kromě zelené budou obsluhovány pravidelně o sobotách, nedělích a státních svátcích. Zelenou linku si pak mohou cyklisté objednat po telefonické nebo emailové objednávce. Novinkou pro letošní rok bude opětovné spuštění modré trasy a její začátek bude už ze Sokolova, kde bude přípoj z červené trasy.

 

Na internetových stránkách společnosti jsou vytvořeny profily doporučených tras, po kterých se cyklisté mohou dostat z Klínovce a Božího Daru až do Karlových Varů, Sokolova nebo mohou využít jen okruhy v okolí Klínovce a Božího Daru a následně se cyklobusem pohodlně vrátit zpět. Trasy a profily jsou tam detailně popsány včetně nezbytného itineráře a mapy, doporučených tipů na výlety v okolí. Jsou přidány i odkazy na stránky Karlovarského kraje, který spustil novou aplikaci na vyhledávání cyklotras. Aplikace vypíše veškeré informace jako délku trasy, převýšení, itinerář, zajímavé body podél hledané trasy a toto vše lze nahrát do GPS.

 

Cena cyklokarty zůstává i v letošním roce 499,-Kč a je k dostání ve všech přepravních kancelářích společnosti. S cyklokartou máte také možnost desetiprocentní slevy na útratu za občerstvení ve vybraných restauracích v okolí Božího Daru, Chyše nebo Chebu. Podrobné informace o restauracích zájemci naleznou na internetových stránkách www.autobusy-kv.cz. Podmínkou pro uplatnění slevy je však předložení platné cyklokarty na sezonu 2011. Novinkou pro rok 2011 je prodej zcela nově aktualizovaných cyklo-turistických map, které vydává Karlovarský kraj.

 

Autobusy Karlovy Vary informují všechny cyklisty a turisty, kteří v roce 2011 využijí přepravy cyklobusy, aby jízdenku z cyklobusu nezahazovali, nýbrž na zadní stranu doplnili své jméno a telefonní číslo a následně při výstupu z cyklobusu vhodili do připravené schránky. Na závěr cyklosezony a těsně před Vánocemi proběhne slosování o jízdní kola značky Cannondale, Specialized a Author a spousty dalších zajímavých cyklodoplňků. Jízdní kola a doplňky do soutěže věnovaly firmy Theosport - Theodor Černý, Cyklocentrum Vondráček – Tomáš a Roman Vondráčkovi z Karlových Varů a Cyklosport Hartmann – Ing. Oldřich Hartmann z Chebu.

 

Firma Autobusy Karlovy Vary děkuje všem sponzorům a partnerům, kteří se i v dnešní nelehké ekonomické době rozhodli podpořit provoz cyklodopravy a dále cyklistům a turistům, kteří využívají služeb cyklobusů.

 

Jiří Kuril

Diskusní fórum pro: "CykloEgrensis bude vozit cyklisty po Karlovarsku do konce září"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu