Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bláto na trati Okolopardubic neodradilo

18.5.2011 17:03

Bláto, hluboké kaluže vody a zima. Takové ryze „necyklistické“ podmínky čekaly na trati v okolí Heřmanova Městce o víkendu na více než čtyři stovky cyklistů všech věkových kategorií. Konal se zde závod horských kol Allianz Okolopardubic, kterým pokračoval seriál cyklistických závodů pro veřejnost Unilever Cyklomaratontour 2011.

Bookmark and Share

Tradiční závod Allianz Okolopardubic si letos prošel velkými změnami. Namísto Kunětické hory našel tento závod své zázemí v Autocampu Konopáč, který rovněž leží nedaleko Pardubic. Po městě perníkářů byl ostatně pojmenován celý závod, jehož trasa vedla Chráněnnou krajinou oblastí Železné hory. „Tato lokalita je pro nás především velkým příslibem do budoucna, neboť je to krásné prostředí s velkým potenciálem a mnoha možnostmi kudy vést atraktivní a jezdivou trať,“ nechal se slyšet ředitel závodu Tomáš Pavel.

Pětadvacet kilometrů dlouhý okruh v okolí Heřmanova Městce vedl sice z velké části po asfaltu, za což ale byla vzhledem k podmínkám většina startujících možná i ráda. Noční intenzivní déšť totiž lesní úseky proměnil v klouzačku, jež byla nad síly některých bikerů, a o pády taky nebyla nouze. Zvlášť při druhém průjezdu okruhu, což byl osud závodníků na delší padesátikilometrové trati, byly rozježděné blátivé cesty skutečným testem. Nutno poznamenat, že v něm nemalé procento účastníků neuspělo a závod kvůli náročným podmínkám a nebo technickým problémům s kolem vzdalo.

 

Hlavní závod na dva okruhy a 50 kilometrů ovládl Václav Ježek z týmu Alpine Pro - Author. Bývalý reprezentant v cyklokrosu tím ukázal, že v terénu a na blátě to stále ještě s kolem umí, a navázal na své 14 dní staré vítězství ze závodu Okololiberce. S malým odstupem šestadvaceti vteřin jej v cíli následoval na stříbrné příčce Marek Rauchfuss (Remerx Cycling Team) a o dalších devět vteřin později také úřadující mistr republiky v půlmaratonu Jan Hruška (Nissan Dolák).

Mezi ženami zvítězila stejně jako minulý týden v Brně Ilona Bublová (Rock Machine - Cyklomax) před druhou Alžbětou Havlasovou (Menx.cz-Haibike) a třetí Julií Mastikovou (Rock Machine - Cyklomax).

 

Závod sprint maratonu vypsaný na jediný okruh vyhráli Josef Málek (Cyklo Stratílek) a Martina Chrástková (SK Nové Město na Moravě). Výsledky jsou k dispozici na stránkách www.cyklomaratontour.cz a nebo tady.

 

Program celodenní akce záhajily již v 10.00 hodin závody Pompo Tygříkova poháru určenými dětem všech věkových kategorií. Cyklistické naděje poměřily síly na tratích ušitých jim na míru a úměrně jejich věku a dovednostem. V průběhu celého dne se pak v Allianz Cyklo Škole mohou pod dohledem instruktora naučit správné technice jízdy na speciální umělé dráze.

V následujících třech týdnech si pořadatelé i závodníci od závodů odpočinou. Dalším podnikem Unilever Cyklomaratontour totiž bude teprve první červnovou neděli závod RWE Okolohradce. Přihlásit se na tento závod je ale možné již teď, a to prostřednictvím stránek www.cyklomaratontour.cz.

 

 

-max1-

Diskusní fórum pro: "Bláto na trati Okolopardubic neodradilo"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |