Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život se stěhuje do Olomouce, závod odstartuje Zdeněk Štybar

19.5.2011 13:25

Kolotoč závodů seriálu Kolo pro život 2011 nabírá obrátek. Odjeté jsou dva závody a bez víkendové přestávky se pokračuje dál. Olomoucká padesátka České spořitelny se jede tuto sobotu 21. 5. v Dolanech u Olomouce. Olomouc je zároveň první letošní „koloproživotní“ štací na Moravě. Hvězdným hostem závodu bude mistr světa v cyklokrosu Zděněk Štybar, který závod v 12:00 slavnostně odstartuje.

Bookmark and Share

Pořadatelský tým, vedený klanem rodu Kaňkovských, postavil závod na osvědčených základech. Start, cíl a celé zázemí je opět v areálu fotbalového hřiště v Dolanech u Olomouce. Účastníci závodu si mohou vybrat ze dvou tras - 51 km a Fitness jízdy na 19 km.
Jedenapadesátikilometrový okruh hlavního závodu vede z velké části Přírodním parkem Údolí Bystřice. Trasa směřuje z Dolan až na okraji Šternberka, kde se obrací zpět k Dolanům. V cestě budou závodníkům stát tradiční dva brody přes Trusovický potok, přejezd tankodromu v Domašově a na vyznavače downhillu čeká krásný, technický sjezd do Bělkovického údolí v délce téměř 3 kilometrů. Nejobtížnějším stoupáním na trase je výjezd na Horní boudu. Druhá polovina okruhu je už rychlejší a méně náročná. Posledních 15 kilometrů trati, po zaslouženě nastoupaných kilometrech, spíše klesá až do Dolan. U druhého brodu čeká na závodníky mohutné povzbuzování od místních fandů, kteří každý průjezd vodou náležitě ocení.


Nedílnou součástí seriálu Kolo pro život jsou dětské závody Junior Trophy,určené jak těm úplně nejmenším dětem, tak starším, až třináctiletým chlapcům a dívkám.


Po skončení závodu se jeho aktéři i diváci mohou těšit na tradiční moravskou pohostinnost. V areálu bude spousta stánků s občerstvením (klasika jsou pečené makrely, steaky a jiné dobroty). Připravená je bohatá tombola pro děti i dospělé, prodejní a doprovodné akce partnerů. Po celý den bude živo v areálu Dětského klubu Junior Trophy a ve Škole Pepy Dresslera. Na večer se chystají vystoupení hudebních skupin. Od pátku bude otevřená hospoda Kolo pro život s projekcí a občerstvením.


Samozřejmostí je skvělé zázemí všech závodů KPŽ, jehož součástí je výborné jídlo, úschovna a mytí kol, sprchy s teplou vodou a zdravotnický personál.

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život se stěhuje do Olomouce, závod odstartuje Zdeněk Štybar"

Názor Autor Datum a čas
Olomoucká 50 LIVE z ... BLIKTV.cz 19. 5. 2011, 16:17

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |