Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pokud ještě nemáte plány na nadcházející víkend...

19.5.2011 14:01

Zveme vás na Jarní Cyklofest 2011 - víkendový cyklosraz, který organizujeme tentokrát ve dnech 19.-22.5. Vydáme se na sever do Jablonného v Podještědí v Lužických horách.

Bookmark and Share

  • Proč se na Jarní Cyklofest vydat?

Připraveny budou vyjížďky vedené místními znalci - různé okruhy vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro děti na vlastních kolech či ve vozících, pro psy ve vozících... Bohatá polopenze (bufetový stůl, prase na ohni). Kvalitní ubytování se zázemím (bungalovy, stany). Pestrý a veselý doprovodný program (soutěže, cyklo-trojboj pro dospělé, dětský závod, tombola, cyklodisco, večerní promítání cyklocestovatelů - o evropských cyklostezkách, o Karibiku na kole, o Portugalsku).


A kam bude možné vyrazit na kole? Na účastníky víkendového srazu čekají vyjížďky zvlněnou krajinou Lužických hor na české i německé straně pohoří, projedeme se i Polskem a oblastí Ralsko, která se nachází jižně od Jablonného v Podještědí. Cílem výletů se může stát sklárna Ajeto! v Lindavě, kde plánujeme společnou exkurzi, stejně jako speciální pivovar Kocour ve Varnsdorfu, prohlédneme si zříceninu Sloup v Čechách, zámek Lemberk, Panskou skálu (populární „Varhany“) u Kamenického Šenova, za hranicí navštívíme (ředitelovu) vesnici Jonsdorf, lázeňské městečko Oybin s typickou lázeňskou promenádou i půvabnou zříceninou (menší horská prémie), větší horské prémie můžou čekat na hraničních vrcholech Hvozd (749m) a Luž (792m), dětem se bude líbit nejen mini-zoo a trampolína s dětským hřištěm na nedalekém ranči Malevil, ale určitě i motýlí dům v Jonsdorfu (rodinné vstupné 14,- euro), kde se to hemží i ještěrkami, hady a pavouky. Dalšími cíli můžou být Mimoň (třeba i s nějakým mimoněm) i nedaleká průrva Ploučnice a také třeba česko-německo-polské trojmezí u Hrádku nad Nisou se zajížďkou do historického centra Žitavy. Bezpočet tras pro horská kola najdete přímo v CHKO Lužické hory, kde obklopeni pískovcovými skalami a hlubokým lesy bude zaručeně relaxovat vaše mysl (těla už o něco méně…). Pro zájemce plánujeme i projížďku (nikoliv zas až takovým závodním tempem…) po trati slavného MTB závodu Malevil Cup, a tedy i možnost vyzkoušet si trať, kde se budou prohánět závodníci z celé Evropy při ME v maratonu horských kol, které se tu bude konat v červnu 2012.


Příjemné dny na cestách i necestách přejí a na setkání se těší

Lucie a Michal
www.luciemichal.cz

Diskusní fórum pro: "Pokud ještě nemáte plány na nadcházející víkend..."

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz