Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rychleby MTB Challenge. Bez tlačenice, bez komerce.

6.6.2011 17:11

Jestli nemáte rádi komercí pohlcené maratony s tlačenicí, kam se hnete, přijeďte si vyzkoušet pravé bikové závodění na rychle se blížící akci ve vyhlášené lokalitě Rychlebských stezek.

Bookmark and Share

Na programu je klasický maraton, česká premiéra enduro závodu i bohatý doprovodný program. Maraton nabídne 67 kilometrovou variantu plnou opravdového bikování, krátkou 20 km trať určenou především pro začátečníky i dětský závod. Lahůdkou je pak enduro závod, na kterém vás čeká luxusní 6-ti kilometrová technická trať s převýšením přes 600 metrů.

Chtěli jsme spojit zdejší unikátní terény v nádherné přírodě s napínavou atmosférou závodů. Nečekejte žádnou komerci. V Rychlebách to bude pohodový závodní víkend pro všechny, kteří preferují a chtějí si užít opravdové bikování,“ nastínil hlavní organizátor Pavel Horník.

 

Milovníci maratonu se mají na co těšit. Čeká je pečlivě připravená trasa, provázející nedotčenou přírodou Rychlebských hor, její část vede také po unikátních historických stezkách. „Trasa závodníky zavede i na místa, které byste při normální návštěvě Rychlebských stezek patrně vůbec nenašli. Je to skvělá šance, jak si užít stezky a zároveň projet nejkrásnější místa v okolí,“ vysvětluje Lukáš Vlach ze spolupořádajícího Merida Biking Teamu.

Velkým tahákem je nedělní enduro závod. Trasa závodu bude startovat na vrcholu Sokolího vrchu 967m.n.m., který je dominantou Černé Vody a na jehož úbočí se nachází velká část Rychlebských stezek. Myšlenkou je užít si jízdu z kopce na trase určené pro celoodpružené kola. Nebude to sjezdová vražda, ale parádní svezení, které nabídne vše, čeho si srdce bikera žádá - traktorové smyky, traily, kamení, houpáky, skočky s možností objezdu - tedy ryzí rychlebský terén.

 

Závodníci a jejich doprovod mohou využít přichystané zázemí k ubytování v chatkách nebo stanech přímo v centru závodu. Zůstat tak můžete celý víkend a užít si nejen bikování, ale také „skákací“ exhibici Kuby Kaliny a místních jezdců nebo večerní koncerty. Ve volném čase budou k osvěžení lákat místní zatopené lomy.

Termín akce se rychle blíží, Rychleby MTB Challenge startuje už 18.-19.června. Tak neváhejte a přijeďte si užít Rychlebské hory.

 

Kompletní informace najdete  na www.rychlebskestezky.cz/mtbchallenge, výhodná elektronická registrace je možná do 14.6. zde >>

 

Petr Slavík

Diskusní fórum pro: "Rychleby MTB Challenge. Bez tlačenice, bez komerce."

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu