AvionCup ovládli dvacátníci

29.6.2011 16:26

Letošní AvionCup, který proběhl poslední červnovou neděli - 26. 6. , dopadl i letos na výbornou. I přes výrazně ztíženou trasu se vedoucím závodníkům podařilo dokončit závod pod 1,5 hodiny.

Vítězem se stal šestadvacetiletý Michal Plesník z týmu Alpine Pro – Author Team časem 1:20:05. Pouhou sekundu za vítězem dojel druhý v pořadí dvaadvacetiletý Jaroslav Musil z týmu Caffenannini.cz, třetí místo obsadil Václav Holub (28) z týmu Velosport Valenta Team s časem 1:21:17. V ženské kategorii zvítězila Ilona Bublová z týmu Rock Machine – Cyklomax skvělým časem 1:34:38, druhá skončila Jana Martinová z týmu Cyklotrenink.com časem 1:37:25. Třetí místo obsadila Marcela Prskavcová z týmu Česká Spořitelna Hobby Team 1.

Letošní ročník AvionCupu byl ověnčený několika nej. Letos čekala na závodníky nejtěžší trasa v historii závodu, zúčastnilo se nejvíce závodníků v hlavních i dětských kategoriích a závodu se zúčastnil suverénně nejstarší závodník – Antonín Mottl (74), kterému upřímně gratulujeme a obdivujeme jeho výkon.

Hlavního závodu se účastnilo na 300 cyklistů, přičemž nedokončili jen 3. I dětský závod zaznamenal zvýšený zájem a téměř 100 malých závodníků si užilo čtyři dětské závody naplno.

Nejen pro závodníky byl připraven i doprovodný program ve formě elektronických her, kyslíkového baru, horolezeckých stěn, skákacích hradů a dalších atrakcí.

Věříme, že si lidé závod i celý den náležitě užili. Také bych rád pogratuloval vítězům a složil poklonu nejstaršímu závodníkovi, který porazil i mne :-). Obdiv si zaslouží i nejmenší závodníci, kteří zvládli dětské závody na jedničku. Doufám, že se i příští rok sejdeme na startu AvionCupu 2012“, vzkázal Centre & Marketing Manager Avion Shopping Parku Praha Roberto Kopecký.