Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bratislava hostila Mistrovství Česko-Slovenska v půlmaratonu

29.6.2011 16:36

Co politika před takřka osmnácti lety rozdělila, to cyklistika spojila – v neděli 26. června se v rámci Unilever Okolobratislavy konalo neoficiální Mistrovství Česko-Slovenska v půlmaratonu.

Bookmark and Share

Letošní ročník Unilever Cyklomaratontour, seriál závodů horských kol pro všechny kategorie cyklistů, je letos ryzím mezinárodním seriálem – v jeho kalendáři totiž přibyly i dva závody na Slovensku. První z nich již má Cyklomaratontour za sebou – Karlova Ves, místní část Bratislavy, přivítala již osmý podnik letošního ročníku oblíbeného seriálu.

 

Trasa Unilever Okolobratislavy vedla v krásném prostředí Chráněné krajinné oblasti Malé Karpaty, kde pořadatelé vyznačili šestadvacetikilometrový okruh vedoucí v lesích okolo Bratislavy. Jezdilo se i tentokrát převážně po místních širokých cestách a vytyčený okruh objeli účastníci z řad profesionálů, ambiciózních amatérů i ryzích rekreačních cyklistů dle zájmu jednou či dvakrát. Pouze na trati tvořené dvěma okruhy, která tedy měřila 52 kilometrů, se však mohli utkat poprvé v historii o tituly mistrů Česko-Slovenska v půlmaratónu.

Půlmaratonská trať Okolobratislavy nepatřila k nejjednodušším, a to především díky nemalému převýšení, jež činilo 2100 metrů - tedy ze všech závodů Unilever Cyklomaratontour 2011 suverénně nejvíce. Nejrychleji ji v čase 2:07:41 absolvoval Jan Hruška (Nissan Dolák), který tak titul mistra Česko-Slovenska přidal ke svým titulům mistra ČR v půlmaratonu i maratonu. Pro stříbro si se ztrátou tří a půl minuty přijel Tomáš Pešek (Remerx Cycling Team Kolín), bronz vybojoval jako nejlepší Slovák dne Martin Kostelničák (Greenbike Racing Team).

 

Mezi zástupkyněmi něžného pohlaví vládla v neděli Zuzana Pirzkallová (Remerx Cycling Team Kolín), druhé místo si připsala se ztrátou pouhých patnácti vteřin Michaela Maláriková (Ski-Bike Sportmed Bratislava). Bronz putoval opět do Čech zásluhou třetí ženy v pořadí Alžběty Havlasové (Menx-Haibike.cz).

 

Na krátké trati vypsané na jediný 26 kilometrů dlouhý okruh zvítězili David Koziel (TROB Cyklo OP) a Katarína Benčurová (Bike Team Bratislava).

 

V klidu a bez závodních ambicí se mohli po krásné trase v lesích Malých Karpat projet i rekreační cyklisté, a to zdarma v rámci Allianz Open jízdy. Ve spolupráci s pojišťovnou Allianz pořadatelé připravili také Allianz Cyklo Školu, v níž se děti mohly zdokonalit v technice jízdy na kole. Zazávodit si pak cyklistický potěr mohl i v Pompo Tygříkově poháru, kde byly pro děti připraveny závodní tratě v délce jednoho až čtyř kilometrů úměrně věku.

 

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na stránkách www.sport-base.cz. Více informací o celém seriálu Cyklomaratontour i závodu Unilever Okolobratislavy naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz.

Tomáš Pavel

Diskusní fórum pro: "Bratislava hostila Mistrovství Česko-Slovenska v půlmaratonu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |