Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bikemaraton Drásal oslaví plnoletost

1.7.2011 16:14

Sedmým letošním podnikem v seriálu Kolo pro život je kultovní Bikemaraton Drásal České spořitelny. Vůbec nejstarší maratonský závod na horských kolech u nás oslaví 18. narozeniny!

Bookmark and Share

Od počátku je spjat s městem Holešov a Hostýnskými vrchy. Drásal startuje jako vždy první červencovou sobotu (2. 7.) z holešovského náměstí Dr. E. Beneše. Areál zázemí s cílovým prostorem se pro změnu nachází v prostorách Zámecké zahrady, kde je dostatek místa na veškeré doprovodné aktivity seriálu Kolo pro život i pro odpočinek samotných účastníků závodu. Od pátku 1. 7. bude v parku otevřen zdarma kemp a Hospoda Kola pro život.

Závodníci si mohou vybírat se dvou tras. Originál „Dlóhé Drásal“ má poctivých 115 km s převýšením 3200 m a je určen pro bikery - srdcaře, neustále hledající své fyzické limity. Jeho mladší bratříček, „Krátké Drásal“, je upečen z podobného těsta, ale není tak dlouhý. Měří 53 km a závodníci při něm nastoupají 1500 m. Na krátké trase došlo letos k mírně změně mezi 3. až 7. km, aby se na stejném úseku nemohli potkat poslední závodníci z krátkého Drásala s prvními z dlouhého.


Trasy Drásala vedou výhradně po Hostýnských vrších. Proslulá místa známá široko daleko jako je např. Rusava, Hostýn, Tesák, Rajnochovice, Troják, nebo Pardus, po kterých vede trať, nepotřebují delšího komentáře.


Dlouhý Drásal na 115 km startuje brzy po ránu v 7:45. Přihlásit se na něj můžete nejpozději v pátek 1. 7. od 14:00 do 22:00 v kinu Svět, kde probíhá tradičně drásalovská prezentace. Krátká trasa na 53 km má nově posunutý čas startu na 11:45. Přihlášky na ní se přijímají buď v pátek v časech jako u dlouhé trasy, nebo ještě v sobotu od 8:00 do 11:00.


Bikemaraton Drásal České spořitelny nejsou pouze závody pro dospělé, ale na své si přijdou i děti. Opět se mohou těšit na závody v rámci seriálu Junior Trophy. Tratě budou vytyčeny přímo v areálu zázemí v Zámeckém parku. V jejich sousedství vyroste Dětský klub s dvouvěžatým tee-pee, spoustou hraček a her a v neposlední řadě Školou biku Pepy Dresslera. Přihlášky do dětských závodů se přijímají v pátek 1. 7. od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 9:20! První kategorie startují v 9:30, časy ostatních startů budou upřesněny na místě před závody.


Samozřejmostí všech závodů KPŽ je skvělé zázemí, jehož součástí je výborné jídlo, servis, mytí a úschovna kol, sprchy s teplou vodou a zdravotnický personál. Zato Holešovský doprovodný program bude jedinečný každým coulem. Hlavním tahákem je koncert revivalové skupiny Queen a půlnoční ohňostroj.


Pořadatelské motto zní: „Drásal a Tour de France startují první sobotu v červenci“. Tak 2. 7. na viděnou buď na Passage du Gois nebo v Holešově.

 

Více informací naleznete na: www.kolopro.cz

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Bikemaraton Drásal oslaví plnoletost"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |