Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Merida Bike Adventure 2011: ze Slepičích hor až na Mars!

6.7.2011 22:43

Merida Bike Adventure, oblíbená cyklistická akce, která se každým rokem koná v jiné lokalitě, zavítá poprvé ve své jedenáctileté historii na jih Čech. Letošní ročník proběhne v terénech, které jsou obecně mezi českými bikery poměrně málo známé, o to však atraktivnější.

Bookmark and Share

Prostorem závodu budou terény Novohradských hor, přičemž některé kontrolní body budou umístěny i na cyklotrasách na rakouské straně hranice. Další část tratí povede po rovinaté třeboňské pánvi, kde si závodníci jistě rádi trochu odpočinou od novohradských kopců,“ uvádí ředitel závodu Kamil Arnošt.

Také hlavní favorité na celkové vítězství v tomto náročném dvoudenním klání se rekrutují z obou stran česko-rakouské hranice. Mezi nejzkušenější a papírově nejsilnější závodníky se řadí dvojice českých reprezentantů v MTBO (orientační závody na horských kolech – příbuzná disciplína Bike Adventure) Jiří Hradil a Marek Pospíšek, aktuálně na 4. a 10. místě světového poháru MTBO, startující za Merida Biking Team. Jejich největší soupeři budou zřejmě z rakouského týmu Thömus mtbo-austria.at Andy Rief (19. v SP) spolu se Švýcarem Beatem Schaffnerem (9. v SP). V ženské kategorii se Rakušanka Michi Gigon bude snažit převést své loňské vítězství v kategorii smíšených dvojic do čistě ženského podání. Startuje ve dvojici se Švýcarkou Christinou Schaffner (7. v SP), Michi Gigon je aktuálně dokonce na 2. místě světového poháru. Jejich největší soupeřky budou právě loňské vítězky této kategorie a současně také české reprezentantky MTBO Bára Chudíková (18. v SP) a Renata Paulíčková (9. v SP). Švýcarští a rakouští borci startují společně za rakouský tým Thömus mtbo-austria.at, který je díky tomu také hlavním kandidátem na vítězství v týmové soutěži, což by bylo vůbec poprvé, kdy by týmovou soutěž Merida Bike Adventure vyhrál zahraniční tým. Silným družstvem disponuje ale také Ekonom Praha či Merida Biking Team, zatímco jednoznačně nejpočetnějším týmem startovního pole jsou Klokani z Hradce Králové přihlášení v počtu 16 dvojic. Celkem bude na Merida Bike Adventure 2011 startovat tisícovka cyklistů z celého Česka, ale i bikeři ze Slovenska, Německa, Rakouska, Maďarska, Itálie či Švýcarska.

 

Pro veřejnost je připravena doprovodná akce BA Open, kdy mají zájemci o seznámení s tímto sportem příležitost vyzkoušet si takový závod nanečisto. V centru závodu si za drobný poplatek zakoupí mapu s kontrolami, vyzvednou si bodové hodnoty a mohou si zkusit naplánovat ideální postup a objet pár kontrol. Bez čipu a měření času, jen tak na zkoušku a pro radost.

Merida Bike Adventure se během své jedenáctileté historie stala nejvýznamnější akcí svého druhu v celé Evropě a pravidelně bývá o účast na ní velký zájem. „Věříme, že terény v okolí rakousko-české hranice účastníky závodu nadchnou a budou se sem v budoucnu rádi vracet,“ připomínají pořadatelé závodu význam akce pro zdejší region.

  • Trasy povedou několika zajímavými místy:

Pohoří na Šumavě (zbytky obce "na konci světa" s polorozpadlým kostelem, mezi znalci tohoto regionu hodně vyhlášené)
• hlavní vrcholy Novohradských hor Kamenec (1072 m) a Vysoká (1033 m) – překvapivá nadmořská výška, zvlášť když si uvědomíme, že start a cíl závodu jsou v nadmořské výšce zhruba 400 m n. m.
• hřeben Slepičích hor s vrcholem Kohout
• pramen Lužnice v Rakousku
• jedna z kontrol bude umístěná také na Marsu (na rakouské straně je vesmírná observatoř a jednu kontrolu zde umístíme na model planety Mars)

 

Takže při BA11 pojedou bikeří ze Slepičích hor až na Mars!

 

-ba-

Diskusní fórum pro: "Merida Bike Adventure 2011: ze Slepičích hor až na Mars!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama



Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama



PhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |