Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Královéhradeckou 50 vyhrál Vokrouhlík

6.7.2011 22:55

Nepočítáme-li lednový Winter Okolohradce, pak byl závod KED Královéhradecká 50 jistě nejchladnějším závodem letošní Unilever Cyklomaratontour. I přesto se na náměstí v Hořicích v Podkrkonoší sešly v devátém podniku jednoho z nejpopulárnějších seriálů závodů horských kol v republice necelé dvě stovky odvážných startujících.

Bookmark and Share

Zatímco dospělí závodili na tratích dlouhých 26 a 52 kilometrů, přičemž delší trať znamenala absolvovat atraktivní okruh v hořických a dachovských lesích dvakrát. Navíc se jako tradičně v rámci Cyklomaratontour konaly i dětské závody Tygříkův pohár – samozřejmě ale na výrazně kratších okruzích, úměrných schopnostem malých závodníků.

Dvaapadesát kilometrů v počasí, které ani zdánlivě nepřípomínalo nedělní cyklistickou idylku, zvládl nejrychleji Tomáš Vokrouhlík (MBC-Savo). Vidina cíle a teplého oblečení jej lákala natolik, že trať projel za hodinu 48 minut a 44 vteřin. O dvě a půl minuty zaostal Martin Splítek (Rock Machine – Cyklomax), pro bronz si přijel Petr Tatíček (Kellys Bikeranch Team). V kategorii žen se s podmínkami a tratí nejlépe poprala Jana Martínková (cyklotrenink.com). Na druhém místě celkově a první v kategorii dojela Aneta Pražáková (Maraton Centrum Jičín), třetí nejrychlejší ženou dne pak byla Jana Riedelová.

 

Kratší závod na jediný okruh, tedy 26 kilometrů, už tak přesvědčivým vítězstvím neskončil. Michal Vlášek (Kellys Bikeranch Team) protnul pásku na prvním místě jen se třemi vteřinami náskoku před druhým Radkem Ostrčilem (Redpoint Pearl Izumi). Třetí místo vybojoval Michal Novák (Cyklobar "Fuck"Tory Racing Team). Mezi ženami dojela na prvním místě Hana Jakubičková (Moira) před Romanou Ježkovou (Hannah) a Michaelou Medkovou. Kompletní výsledkové listiny naleznete na sport-base.cz

 

Unilever Cyklomaratontour 2011 pokračuje již tuto neděli 10. července v Karlových Varech, kde se po úspěšném loňském premiérovém ročníku i letos koná tradiční závod horských kol RWE Okolovarů. Ten je již desátým závodem celoročního seriálu Unilever Cyklomaratontour a jako jedna z nejvýznamnějších sportovních akcí v regionu. Zázemí poskytne závodníkům park Poštovní Dvůr v Karlových Varech, kde bude start a cíl tras dlouhých 50 nebo 25 kilometrů – obě trasy vedou z většiny po příjemných lesních cestách v lázeňském parku v bezprostředním okolí krajského města. Více na www.cyklomaratontour.cz.

 

Tomáš Pavel

Diskusní fórum pro: "Královéhradeckou 50 vyhrál Vokrouhlík"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |