Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pozvánka na tři vrchy Vysočiny

8.7.2011 12:31

Jubilejní 10. ročník Trek MTB maratonu „Přes 3 vrchy Vysočiny“, čtvrtého závodu Galaxy série 2011, startuje tuto sobotu v Horní Cerekvi. Trasa vede malebnou krajinou Vysočiny, trojicí vrchů v názvu jsou míněny tři nejvyšší kopce v okolí Horní Cerekve – Křemešník, Čeřínek a Javořice.

Bookmark and Share

Tradiční závod horských kol se letos v Horní Cerekvi koná již podesáté. Své kulaté jubileum tato sportovní akce oslaví společně s hostitelským městem – Horní Cerekev totiž letos slaví 650. výročí první písemné zmínky. Společné oslavy znamenají bohatější doprovodný program a výraznější propojení závodu s městem – proto například slavnostní start závodu „Přes 3 vrchy Vysočiny“ proběhne přímo na náměstí v Horní Cerekvi. Závodníci i diváci se pak za doprovodu dechové hudby přesunou k ostrému startu u kulturního domu.

Podobně jako v předchozích letech budou pro účastníky Trek maratonu přes 3 vrchy Vysočiny připraveny dvě tratě vedoucí převážně po lesních a zpevněných cestách. Kratší trať měří 50 kilometrů a nabídne výjezdy na Křemešník (765m n.m.) a Čeřínek (761m n.m.). Maratónci, startující na delší trase, která měří 85 kilometrů, si pak přidají ještě výšlap na vrchol Javořice (837m n.m.) – všehovšudy tedy závodníci na dlouhé trase nasbírají při zdolávání všech kopců celkem 1600 výškových metrů. Krom těchto dvou tras bude pro začátečníky a rekreační cykloturisty připraven vložený závod na trase dlouhé 30 kilometrů.

Výsledky závodu jsou jako tradičně započítávány do Galaxy Série a iVelo Marathon Série.

Součástí závodu budou i vložené závody dětí všech věkových kategorií, které se konají za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny. Děti na koloběžkách, tříkolkách, kolech s odrážely, ale i starší všeho věku až po starší žáky tak mohou startovat zcela zdarma a den s cyklistikou si tak může v Horní Cerekvi o víkendu užít celá rodina. Prezentace na dětské závody bude probíhat v místě startu. Navíc v letošním roce premiérově děti dostanou možnost se i přiučit novým dovednostem na kole a získat jistotu v ovládání bicyklu v Cyklo Škole, která bude v areálu startu a cíle probíhat po celý den.

Po celý den bude o závodníky a jejich doprovod postaráno v několika stáncích s různým jídlem i pitím, na stáncích partnerů závodu bude k prohlédnutí i ke koupi připraveno různé cyklistické a sportovní vybavení. V rámci doprovodného programu uvidíte exhibiční seskok padákem, vystoupení mažoretek a samozřejmě nemůže chybět ani bohatá účastnická tombola o věcné ceny. Slosování i tentokrát proběhne ve dvou tazích.

 

Více informací naleznete na stránkách www.galaxy-serie.cz a www.trivrchyvysociny.info.

 

Karel Švec

Diskusní fórum pro: "Pozvánka na tři vrchy Vysočiny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz