Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchlabí – Špindl Tour otevře krkonošské cesty bikerům

8.7.2011 12:47

Skutečně první krkonošský maratonský závod na horských kolech se pojede 9. 7. pod hlavičkou seriálu Kolo pro život. Zázemí závodu vyroste v areálu letiště v Lánově u Vrchlabí.

Bookmark and Share

Organizátorům KPŽ se podařil opravdu mistrovský tah! Ve spolupráci s pořadateli z agentury „EFA“ a firmou Havex se na začátku letních prázdnin uskuteční v rámci seriálu Kolo pro život první opravdu krkonošský bikový závod pod názvem Vrchlabí - Špindl Tour! Závod se koná pod záštitou starostů měst Vrchlabí a Špindlerův Mlýn a díky vstřícnosti zástupců Správy Krkonošského národního parku si bikeři budou moci zazávodit v jednom z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších koutů Čech.


Závodníci se budou moci přihlásit na jednu ze tří tras. Hlavní závod měří 52 km a při jeho zdolávání se nastoupá 1745 metrů. Fitness jízda má 37 km a 1307 metrů převýšení. Poslední na výběr je Open jízda. Přijde vhod všem, kteří si netroufají na vyšlápnutí prvního velkého kopce na trati Žalý, ale přitom chtějí projet ostatní zajímavá místa Krkonoš. Na vrch Žalý je vyveze lanovka, poté budou pokračovat po trase Fitness jízdy. Tratě závodu vedou převážně po lesáckých cestách s písčitým a asfaltovým povrchem.


Jak už název závodu napovídá, startuje se z vrchlabského náměstí. Zahájení závodu přislíbili starostové měst Vrchlabí p. Ing. Jan Sobotka a Špindlerův Mlýn pan Bc. Vladimír Staruch a s nimi i pán našich hor Krakonoš. Trasa hlavního závodu povede cyklisty napříč přes sjezdovky Bubákov až po vlek „pětistovka“ v Herlíkovicích, odtud dále po Velbloudí cestě přes Rovinka, kde bude první občerstvovačka. Posilněni se vydáte zpočátku po zelené turistické značce až k Bobové dráze ve Špindlerově Mlýně a dolů až do centra města, kde máte šanci se opět občerstvit. Po průjezdu vyhlášeným krkonošským střediskem zamíříte do Svatého Petra a přes potok po žluté až do Strážného, i zde se můžete posilnit na 3.„osvěžovně“. Poslední nápoje a jídlo vás čekají na Hanapetrově pasece. To už se blížíte pomalu k cíli. Ještě vás čeká jízda svážnicí na Tetřeví Boudy. Pak necháte své vlasy vykukující z pod helmy rozevlát při 4 km sjezdu lesem a dále pokračovat podél Pekelského potoka do Hornolánovského Lomu. Přes Malé Labe se dostanete až na letiště v Lánově u Vrchlabí, kde bude cíl.


Nevšedním zpestřením závodu budou již zmíněné občerstvovací stanice, kde kromě sportovních iontových nápojů a energetických tyček se budou moci závodníci zakousnout do celé řady krkonošských specialit. Čekají na vás i takové lahůdky jako je krkonošské kyselo, krkonošský houbový kuba, kulajda, cmunda, škvarkové placky nebo sejkory. A na poslední občerstvovačce u chaty Hanapetr se bude rožnit kýta. Hlady v Krkonoších trpět rozhodně nebudete! Na občerstvovačce ve Špindlu, bude k dobrému jídlu hrát a tančit folklorní skupina Špindleráček.


Samozřejmě ani na krkonošském závodu nebude chybět pýcha KPŽ - skvělé zázemí, jehož součástí je výborné jídlo, servis, mytí a úschovna kol, sprchy s teplou vodou a zdravotnický personál záchranného systému. Nad zdravím závodníků budou navíc bdít členové Horské služby. Po vyhlášení výsledků zaduní areálem letiště hudba punkrockové kapely Výprodej zeber.


A ještě tu máme pro všechny zájemce bonus! Celý víkend se budete pohybovat v atraktivní lokalitě mezi Vrchlabím, Špindlerovým Mlýnem a Černou Horou. Jelikož tato oblast nabízí snad vůbec největší koncentraci outdoorových aktivit a atrakcí v ČR, bude mít organizátor akce připraven tzv. "Kolopro Pass", který bude obsahovat většinu těchto atrakcí se zajímavou slevou. Budou to např. vyjížďka na koních, na čtyřkolkách, tandemový let na paraglidu, vyhlídkový let letadlem přímo v cíli závodu, zorbing, obří houpačka, vstup do několika lanových parků, jízdy na bobové a horské dráze, lanové přemostění na přehradě ale i možnost zapůjčení sjezdového biku a jeho vyzkoušení na dvou downhill a freeride tratích ve Špindlerově Mlýně.


Další zajímavou víkendovou akcí ve Špindlerově Mlýně bude sobotní oslava 100. výročí Bílého mostu s řadou her a soutěží pro děti i dospěle. V neděli 2. 7. se v bikeparku Svatý Petr koná Platzangst Downhill neboli závody ve sjezdu horských kol.


Jak je z pozvánky vidět, druhý červencový víkend bude v Krkonoších pořádně našláplý. „Přijďte pobejť!“


Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Vrchlabí – Špindl Tour otevře krkonošské cesty bikerům"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |