Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pozvánka na orientační bikemaraton TransKras 2011

21.7.2011 14:57

Zveme vás na 2-etapový orientační bikemaraton dvojic, z rodiny závodů SHOCart ligy. Závod se jede 6.-7.8.2011 v malebném prostředí CHKO Moravský kras a nejbližším okolí. Centrum závodu je přímo ve středu oblasti u rybníka v obci Jedovnice. Závod je otevřen pro nejširší veřejnost a bikové nadšence, kteří se nebojí vedle fyzického výkonu zapojit i hlavu.

Bookmark and Share

Každá dvojice při startu obdrží mapu se zakreslenými kontrolami a jejím úkolem je, v určeném časovém limitu, nalézt nejrychlejší cestu mezi vybranými místy. Každý kontrolní bod má rozdílnou hodnotu. Vítězí tedy ta dvojice, která sesbírá nejvyšší počet bodů v daném časovém limitu. Vzdálenost a obtížnost přístupu ke kontrolnímu bodu zvyšuje jeho hodnotu. Dvojice závodníků musí být vždy spolu a při překročení časového limitu je penalizována trestnými body. Orientace při závodu probíhá podle tradiční, pro potřeby závodu aktualizované, turistické mapy v měřítku 1:50 000. Průchod kontrolním stanovištěm je zaznamenán elektronicky.


Časový limit pro sobotní závod je 6 hodin a pro neděli 4 hodiny. Start probíhá intervalově, tudíž nehrozí tlačenice, fronty či nebezpečné předjíždění. Oproti běžným maratonům je i dopad na životní prostředí minimální.


Náročnost trati si každá dvojice volí sama v závislosti na ambicích. Ten, kdo pomýšlí na bednu, musí v sobotním závodu počítat na ideálním postupu mezi kontrolami s téměř 100 km a převýšením zhruba 2800 m. S objížděním po silnicích v této kategorii nelze téměř počítat. Na sobotní dlouhé trati budou umístěny dvě občerstvovací stanice, na 4 hodinovce se každý musí spolehnout sám na sebe.


V centru akce se lze ubytovat v chatkách nebo stanech a objednat polopenzi. Po celou dobu bude k dispozici stánek a party stan s občerstvením. Zajištěno je také základní technické vybavení pro opravu kol a jejich bezpečné noční uložení. Nemusíte dokonce ani řešit co s dětmi, pořadatelé se rádi postarají ve školce a pohlídají vám ratolesti po celou dobu závodu. Na sobotní večer je připravena party s promítáním fotek, postupů a přislíbeno je i setkání s ochranáři z CHKO.


TransKras je skvělá příležitost strávit super víkend na kole, na místech v přírodě, kam se možná sami ani nedostanete.

Neváhejte a přihlašujte se, přihlášky uzavíráme 31.7.2011!. Těšíme se na setkání v Moravském krasu. Více najdete na transkras.webnode.cz.

 

Roman Daněk

Diskusní fórum pro: "Pozvánka na orientační bikemaraton TransKras 2011"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |