Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Světový pohár na Vysočině - další porce novinek

3.8.2011 12:18

Přinášíme další informace o nejžhavější akci tohoto MTB léta. O víkendu veřejnost testovala trať, kdo má zájem se ještě přihlásit na maraton přes internet, má prodlouženou možnost a v neposlední řadě vás nalákáme na bohatý doprovodný program.

Bookmark and Share

 

  • Okruh světového poháru testovali už i Zélanďani

Ani nevlídné počasí neodradilo v sobotu odpoledne víc jak dvě desítky bikerů od veřejné projížďky okruhu světového poháru v Novém Městě. Zapletli se mezi ně i dva členové novozélandského týmu!


"Potvrdilo se naše očekávání, že ani silné deště trať nerozbijí. Naopak řada míst vysypaných štěrkem si právě díky vodě líp sedla," říká jeden z hlavních stavitelů Lukáš Vlach z Merida Bike teamu.  "Je velmi hravá, ale zároveň těžká. Bude to hard work," potvrdil Carl Jones z Bergamontu na Novém Zélandu, který spolu s Katherine O´Neillovou jeli společně v sobotu také známý maraton Ostravského chachara. On skončil dvacátý, ona osmá.


Skupinka projela 4,5 km okruh třikrát, někteří, co potřebovali víc potrénovat, si přidávali. Trať označená bílými puntíky na stromech zůstává zatím stále otevřená. "Koncem týdne ji chceme přesně označit, "vymlíkovat"," plánuje Vlach. Hned po víkendovém evropském šampionátu na Slovensku se začnou do Nového Města sjíždět účastníci světového poháru.

  • Prodloužena internetová přihláška na maratony

Pořadatelé bikového festivalu Merida Bike Vysočina prodloužili termín pro webové přihlášky na oba sobotní maratony. „Startovné už sice bude za plnou cenu 500 Kč a 600 Kč, ale v jeho rámci dostanete vstupenky na celý program světového poháru a také přednostní odbavení při výdeji startovních čísel,“ říká marketinkový ředitel akce Jan Skřička. „Snažte se přihlásit do pondělka 8. srpna tak, abychom stihli identifikovat platby,“ dodává.


Jede se v okolí Skiareálu v Novém Městě na Moravě v sobotu 13. srpna, a to buď 80 km nebo 40 km, oba závody jsou součástí Českého poháru v maratonu.  Od pátku do neděle tu budou také nejlepší světoví bikeři při předposledním podniku letošního světovém poháru, který se do Česka vrací po čtrnácti letech.


Přihlášení ZDE >>> dostanou potvrzující email s dalšími informacemi.

  • Kompletní závodní program:

Pátek
16 světový pohár oficiální trénink
17.30 sprint kvalifikace
18.30 sprint finále


Sobota
8.30 start maratonu 80 km český pohár
9.15 start maratonu 40 km český pohár
9.30 světový pohár oficiální trénink
12 světový pohár junioři a juniorky
14 světový pohár muži do 23 let


Neděle
10.05 světový pohár ženy elite a ženy do 23 let
14 světový pohár muži elite T

  • Nejen světoví bikeři, ale i závody dětí, trial a koncerty

Bikový víkend nabízí také bohatý doprovodný program. Ano, může se stát, že vás na chvíli kola omrzí. Anebo spíš budete chtít vy či vaši blízcí ochutnat i jiné zážitky. Tady jsou!

 

Pátek: Airfare a Support Lesbiens
Úvodní den, v pátek večer od 20 hodin vypukne koncert kapely Airfare. Kytary s rockovým drajvem, to je vizitka formace, která letos hrála i na prestižních festivalech Masters of Rock ve Vizovicích, nebo Colours of Ostrava. A právě dokončuje třetí album v Chicagu s producentem Björnem Thorsrudem, který pracoval i se Smashing Pumpkins, Zwan anebo Whitesnake.


Po nich zahrají naživo Support Lesbiens, kdysi řízná a drsná, nyní spíš softrocková kapela, která má aktuální singl Bombs and Lies, reagující na konflikt v Libyi. A spolu s ním zazní i spousta rádiových hitů.


Sobota: Trial a Red Hot Chilli Peppers
V sobotu ráno hned o deváté začíná dětská bajková školka. „Děti si mohou vyzkoušet dráhu zručnosti, bude pro ně připraven skákací hrad, soutěž v malování obrázků a hrníčků, nebo pohádky a kouzelnické vystoupení pozvaných umělců,“ vypočítává Jaroslava Abrahamová z pořadatelského týmu. V 11 přijde kouzelník Magic Kellman s modelováním balónků. V 15 začíná loutkové divadélko s Pohádkou o smutném klaunovi.


Finále českého poháru v bike trialu pak zpestří podívanou od 18 hodin, ukáže se i česká hvězdička Václav Kolář. Kvalifikační jízdy se jedou už od 10 hodin. „V 19.30 uvidíte nejlepší jezdce nedělního závodu elite bikerů při slavnostním převzetí startovních čísel,“ připomíná Jan Skřička, marketinkový manažer světového poháru.


Poté rozezvučí kytary Red Hot Chilli Peppers revival, brněnská verze slavné funk-metalové party. Jako Stadium Arcadium… Jen dva týdny před tím, než kalifornští alter ego vydají svoji desátou řadovou desku.


Neděle: Dětský závod a klauni
V neděli v 10 se hraje Pohádka o vodníkovi, v 11 přijde znovu klaun. Ve 12.15 startuje dětský závod pro všechny kategorie včetně těch nejmenších ročníků 2008 – 2010, klidně vezměte i jenom odrážedla. „Merida takto podporuje Nadační Fond dětské onkologie Krtek, se kterým spolupracuje dlouhodobě. Díky tomu se mnoho dětí mohlo zapojit do aktivního sportovního života,“ dodává Abrahamová.


Průběžně bude v akci skákací hrad, bude probíhat malování na obličej, malování hrníčků, nabídka dětského tetování. Pro vítěze se připravena samozřejmě spousta dárků a krásných cen.

 

Více o celém bikovém víkendu na Vysočině najdete na www.mtbworldcup.cz


Tomáš Nohejl

Diskusní fórum pro: "Světový pohár na Vysočině - další porce novinek"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |