Pálavský krpál v Mikulově vyhrál Mlynář

3.8.2011 14:51

Pátý závod Galaxy série 2011 se jel jako 4. ročník Pálavského krpálu v Mikulově a trať vedla stejně jako loni částečně i Rakouskem. Na startu, který byl poprvé na náměstí v Mikulově se sešlo téměř 500 závodníků.

Delší závod vypsaný na dva okruhy – 62 km vyhrál Zdeněk Mlynář (Focus) a druhý dojel Tomáš Trunschka (CaffeNannini.cz). Domácí favorit Zdeněk Mlynář z nedaleké Břeclavi ujel svému největšímu soupeři v posledním kopci a dokázal vyhrát Pálavský krpál potřetí za sebou. Třetí dojel Jiří Mikulášek (Cyklo Mikulášek - Geox Znojmo), čtvrtý Jaroslav Musil (CaffeNannini.cz) a pátý Pavel Peška (G Base). Jeden okruh měřící 36 kilometrů se jel jako kratší závod a nejlépe ho zvládli junior Radovan Doležel (CK Obory) a Jana Jiroušková (Česká Třebová). Mezi ženami zvítězila na dlouhé trati Michaela Picková (Sodafresh-Cannondale Team), druhou nejrychlejší byla Denisa Stodůlková (Česká spořitelna-Specialized) a třetí Michaela Pajkrtová (Praha).

Na Pálavský krpál si přijela vyladit formu také úspěšná česká dálková plavkyně Jana Pechanová, která se v červenci na MS v Šanghaji nominovala svým výkonem jako první česká plavkyně na letní olympijské hry v Londýně. Pechanová skončila v Mikulově druhá na krátké trati v kategorii Ženy 19 - 34 let. „Přijela jsem si na Pálavu na chvíli odpočinout, zároveň je to pro mě také perfektní příležitost, jak se stále udržovat ve formě, svou přípravu teď soustředím především na olympiádu v Londýně,“ dodala Jana Pechanová.

Součástí Pálavského krpálu byl již tradičně vložený závod pro nejmenší a děti od 4 do 14 let, kterých se letos v letním amfiteátru sešla na startu celkem stovka. Ceny vítězům předal starosta města Mikulov pan Rostislav Koštial.