Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rybákův slídil – orientační cyklozávod dvojic v okolí Slapské přehrady

5.8.2011 14:41

Srdečně vás zveme na třetí ročník MTBO Rybákův slídil, který se koná v sobotu 27. srpna 2011 v 10 hodin se startem a cílem v obci Cholín v okrese Příbram.

Bookmark and Share

Rybákův slídil je orientační cyklistický závod dvojic typu scorelauf s časovým limitem 6 hodin. Jedná se o závod typu Bike Adventure, kdy jsou jednotlivé kontroly ohodnoceny různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Máme pro vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro „oživení“ kontrol jsme pro vás nachystali dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů „pouze“ najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte jeden anebo dva speciální výtisky turistické mapy SHOCART v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě Sedlčanska a okolí Slapské přehrady. Podíváte se kolem meandrující Vltavy i do jejího vzdálenějšího okolí. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody či romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s nevelkým převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na vaší předpokládané trase je 523 m n.m. a nejnižší 271 m n.m; vyznavači sjezdů a stoupání si také mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 100 m nebude vůbec těžké najít). Viz několik fotografií, pořízených na trase během její nedávné přípravy.

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 11 závodů, konajících se na území celé republiky. Další specialitou závodu je vypsání kategorie BB (blondýna – blondýna) navíc ke standardním kategoriím.

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je v kempu Cholín přímo u Slapské přehrady; je dobře dostupné autem z EXIT 19 na R4 Praha - Strakonice a dále 20 km přes obce Nová Ves pod Pleší, Nový Knín, Libčice až do Cholína anebo vlakem do Sedlčan a pak 12 km na kole do Cholína.

Přihlášky přijímáme do 25. srpna se startovným 344 Kč pro přihlášené do 22. srpna a 388 Kč pro přihlášené do 25. srpna. On line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.cz.

 

Přijeďte si zazávodit na konec prázdnin do krásné přírody Sedlčanska!

Těšíme se na vás na startu!

 

Lukáš Novák a AC SAKÉ KATEŘINKY

Diskusní fórum pro: "Rybákův slídil – orientační cyklozávod dvojic v okolí Slapské přehrady"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |