Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Galaxy Série pokračovala v Náměšti

30.8.2011 15:45

V sobotu 27. srpna pokračoval v Náměšti nad Oslavou celkem devítidílný celoroční seriál závodů horských kol Galaxy série. Kromě tradiční 41 kilometrů dlouhé trasy v okolí pětitisícového města si mohli startující zvolit také delší trať, která tentokrát měřila 89 kilometrů.

Bookmark and Share

Takto dlouhý závod dosud v Náměšti nebyl zvykem – pořadatelé k prodloužení ale přistoupili především proto, že byl AVG Náměšťský Cyklomaraton vyhlášen jako mistrovství Galaxy série 2011. A tedy i se zvýhodněným bodováním.


Obě zmíněné trasy jsou velice rychlé. Z většiny totiž vedou po lesních a polních cestách a také po asfaltu. Najde se na nich ale i nemálo pěkných jezdivých úseků, singletrailů, rychlých i rozbitých sjezdů a kratší, ale o to prudší stoupání.


Delší maratonská distance nabídla na 89 kilometrech převýšení 1383 metrů. Účastníci se po startu v 10:30 vydali do úvodního okruhu přes Častotice, Pyšely a Naloučany zpět do Náměště. V tomto úseku bohužel do dění v závodě promluvila i chyba předjezdce na motocyklu, který sjel z vyznačené trati a zavedl s sebou mimo trať i vedoucí skupinku závodníků. Závodit se tedy začalo zase odznovu a nakonec vlastně tento zádrhel do celkového pořadí ani tolik nezasáhnul.


Jednoznačným favoritem na dlouhé trase byl Tomáš Trunschka (Caffe Nannini), jenž pojal svou účast v Náměšti nad Oslavou ryze tréninkově. Většinu závodu si tak na samém čele odbyl Petr Soukup (Blatná), kolem nějž se zkušený maratónec týmu Caffe Nannini přehnal až za poslední občerstvovací stanicí. Na druhém místě pak necelé dvě minuty za ním cílem projel Tomáš Gladiš (Galaxy Team Hranice) a třetí Trunschkův týmový kolega Petr Šimera. Na po celý závod aktivně jedoucího Soukupa tak zbyla nepopulární bramborová medaile.

Mezi ženami si pro vítězství přijela Michaela Picková (Sodafresh Cannondale team) před Janou Matouškovou (Galaxy-CykloŠvec) a Michaelou Pajkrtovou (Praha 8). Závod na 41 km ovládl v absolutním pořadí David Andrle (Uniqua Jihlava), ženám dominovala Dagmar Svěráková (Sportmall.cz).


Současně se závody dospělých probíhaly v Náměšti nad Oslavou v dopoledních hodinách v okolí Masarykova náměstí i závody dětí. Na závěr nabitého programu se po vyhlášení výsledků losovala bohatá tombola startovních čísel, kde hlavní cenou bylo horské kolo od hlavního partnera seriálu – značky Galaxy.


Více informací na www.galaxy-serie.cz nebo cyklomaraton.sokolisti.org

 

Kompletní výsledkové listiny: www.sportsoft.cz

 

Karel Švec

Diskusní fórum pro: "Galaxy Série pokračovala v Náměšti"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz