Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Fantastická atmosféra finále Kolo pro život v Odrách

5.10.2011 10:25

Seriál Kolo pro život zakončil v sobotu v Klokočůvku u Oder svoji 12. sezónu. Finálovým podnikem byl již 11. ročník populární Oderské mlýnice České spořitelny. Rozlučka to byla ukázková, vše sedlo, jak mělo. Klasik by řekl „jak zadek na nočník“.

Bookmark and Share

Pořadatelský tým 2K Bike Club Odry v čele s Petrem Konečným vsadil na osvědčený recept z předcházejících let, tedy na stejnou trať a zázemí jen s drobnými vylepšeními. Typické „Odry“ obnášejí devětapadesáti-kilometrový okruh, vedený po Oderských vrších se zlatým hřebem - výjezdem mýtické Mlýnice, kde řada závodníků mele doslova z posledního, ale davy fandících diváků je vyženou až nahoru na kopec. Místem zázemí, startu a cíle závodu je útulný areál dětského tábora Spálovský mlýn. Podmanivou atmosféru celého závodu umocnilo nádherné slunečné počasí prvního podzimního dne. Důkazem obrovské obliby „Mlýnice“ je účast šestnácti set závodníků!

Na startu závodu se objevila řada známých cyklistických tváří. Jako každý rok si Odry nenechal ujít Pavel Padrnos a Jaromír Purmenský. Sparingpartnera na trati i v zázemí jim dělal kamarád Radim Kořínek. Nepřijeli se poprat o vítězství, ale jako další stovky lidí na startu si chtěli užít skvělou atmosféru závodu. Krásnými barvami prvního podzimního listí se na trati nemohli nekochat současní elitní bikeři. Před posledním závodem ještě nebyl znám vítěz soutěže jednotlivců Prestige Trophy. K titulu měl nejlépe nakročeno Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB). Stát se ještě mohlo cokoli, stačí zavzpomínat na loňský rok, kdy Boudnému právě v Odrách uteklo celkové vítězství o jeden jediný bod před rivalem Janem Hruškou (Nissan Dolák). Letos byly karty rozdány podobně. Trumfy z Boudného rukou ještě mohl sebrat týmový kolega Kristián Hynek, kterému se výborně povedla druhá půlka sezóny, kdy sbíral jedno vítězství za druhým.

Závody seriálu Kolo pro život se hned od startu jezdí naplno. Oderská mlýnice nebyla výjimkou. V prvním táhlém stoupání po louce na Luboměř se na čele sešikovala zhruba desetičlenná skupinka závodníků, v které nechyběl nikdo z favoritů. Prubířským místem, kde se mohl lámat chleba, byl obávaný kopec Mlýnice. Vrchařskou prémii zde vyhrál Hynek před Hruškou. Vedoucí skupinka se v nejprudších místech nadělila na jednotlivce, ale v hned následujícím sjezdu se opět sjela. Ne však na dlouho. Otěže závodu držel pevně v rukou Hynek. Zdálo se, že i Odry budou v jeho podání hra kočky s myší. S obtížemi se ho držel pouze Hruška. Hynkův let ale překazil defekt kola. Díru v galusce po velkém hřebíku nezastavil žádný tmel, nepomohla ani materiální výpomoc od Boudného. Dobře rozjetá partie pro Hynka skončila smutně.

Boj o vítěze se tak ztenčil na dvě jména. Ani Hruška, ani Boudný si navzájem necukli, rozhodnout měl závěrečný finiš. K těsnému souboji v cílovém prostoru nakonec nedošlo. Hruškovi naneštěstí prasknul drát v kole a silově vybavenější Boudný si první pozici pohlídal až na pásku. Boudný zakončil své letošní účinkování v KPŽ stylově. Stejně jako na jaře na prvním závodě na Trans Brdech vyhrál i finále v Odrách. A tak se mohl radovat i z celkového vítězství v Prestige Trophy.

Vítězství bolelo trochu více než jindy. Forma na konci sezóny už není taková, jako na jejím začátku. Dnes vypadal nejlíp Kristián. Měl to perfektně rozjetý a nebýt toho defektu, s přehledem by vyhrál. Dvakrát mě dnes odpáral a já si to pak musel docvakávat. V cíli jsem si to už jenom kontroloval. Honza Hruška vzdal boj potom, co mu praskla špica,“ popsal, jak přišel k vítězství Pavel Boudný. Druhý Jan Hruška byl v cíli trochu zklamaný: „Mlýnici jsem vyjel skvěle. Ještě před ní mě odpojil Pepa Kamler, ale v kopci jsem se protáhl až dopředu ke Kristiánovi. V podstatě čím míň trénuju, tím lepší to je. (smích) Chtěl jsem dnes vyhrát, ale ten závěr mi nepřál. Velký kopce skončily relativně brzo a v singltrekových pasážích mě „Kristus“ neskutečně trápil. Zatímco on píchnul, tak si mě dojel Bouda. To už jsem tušil, že závěr nebude moc pro mě. Navíc v lese bylo na trati hodně napadanejch stromů, což mi nesvědčilo. No a kilák před cílem mně na zadku prdl drát, a tak jsem kolo odstavil, abych vůbec dojel. I když stejně by byl spurt s Boudou nefér.“ Třetím místo si z Klokočůvku odváží Hruškův stájový kolega Ondřej Fojtík.

Co nevyšlo týmu Nissan Dolák u mužů, to se podařilo v kategorii žen Petře Kottové. Jedenatřicetiletá bikerka z Kladna suverénně zvítězila nejen v Odrách, ale i v soutěži Prestige Trophy. „Tenhle závod mám moc ráda! Zvlášť jsem si užívala atmosféru na Mlýnici, ta je vždy perfektní. Jelo se mi hezky. Startovala jsem s číslem sto pět a sto pátá jsem taky dojela. Hezký ne? Jinak jsem byla až překvapená, jak rychle mi to to dnes uteklo. Trať byla až na pár kaluží suchá, tak to jelo. Snad je jen škoda, že jsem tady neměla některou ze svých velkých soupeřek. Na trati a pak v cíli jsem zahlédla Báru Manďákovou s kočárkem. Moc jí to slušelo.“ Druhá do cíle dojela Veronika Bláhová (Drásal Team Holešov) a třetí Michaela Procházková (Merell). 

 

Šestnáctistránkový kalendář seriálu Kolo pro život ročníku 2011 je otočen na poslední list. Než se stane úplnou minulostí, tak nás ještě čeká od 26. 9 do 11. 10. oblíbená Finálová hra KPŽ 2011. Hlavní výhrou v soutěži je automobil ŠKODA Fabia Monte Carlo. Více informací o soutěži naleznete na www.kolopro.cz. Sezónu 2011 koncem října slavnostně zakončí Finálový večer Kolo pro život.

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Fantastická atmosféra finále Kolo pro život v Odrách"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz