Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bobr Cup letos pouze pod žebra

5.10.2011 13:58

Extrémní závod tříčlenných štafet Free Litovel Bobr Cup 2011 přivítal tuto sobotu v Litovli již po 17-té adrenalinem postižené sportsmeny z dalekého okolí. Tento „zavírák“ sezóny, s tradičně chytlavou atmosférou, je prostě „závod, který se nevzdává“. Na start tohoto kultovního závodu se letos postavilo rekordních 262 týmů.

Bookmark and Share

Nečekaně suchá trať letos slibovala i hodně rychlé časy a možnost překonání rekordu traťového. Očekávání skvělých výkonů se potvrdilo, rekord však nepadl. Vítězný tým Nutrendu zaostal za historickým časem z roku 2009 jen o pouhých 97 vteřin. Výkonnostní úroveň zúčastněných týmů je rok od roku viditelně vyšší. Týmy často volí lehce humorné názvy. Ale vězte, že za úsměvnými jmény typu „Pocemkamdeš“, „Plochý nohy“ nebo „Tříděný odpad“ se s největší pravděpodobností skrývají borci nejtvrdšího kalibru. O tom jsme se již po sedmé přesvědčili a náš nadšený tým Cykloserver dostal znovu celkem obstojně zabrat…

Jen pár minut po znělce startovního songu z Posledního Mohykána již bojuje masa běžců s živlem v prvním brodu řeky Moravy. Po důkladné očistě v ledové vodě absolvují běžci 15 km po lesních a polních cestách. Poté putuje ohlodaný štafetový kolík do tlapy bajkera. První část 25-tikilometrové trasy se tváří pohodově a sjízdně, nabízí šanci nahnat časové rezervy. Po průjezdu dálničního podjezdu už trať nabírá grády. Suchý kompaktní povrch letos umožňoval sáhnout do vlastních rezerv a vyjet stoupáky jindy nejetelné. Skvělá příležitost na výrobu zásoby adrenalinu se bajkerovi skýtá ve vypečeném sjezdu, trefně nazvaném „Velká závrať“. Tento strmý terénní zlom nabízí ochutnat i na bajku pocity dostupné běžně pouze na rogalu v poslední fázi přistání… Na tohle místo se každý rok velmi těším, je opravdu doslova „dechberoucí“.

Další atraktivní pasáže čekají pod Templem. Brod byl osvěžující jako vždy. Technický sjezd skalnatým žlebem z Chrámu přátelství je další kvalitní fabrikou na adrenalin. Následuje posledních pár výjezdů a finiš „hanáckým single trackem“. Ještě pozor na malé překvápko ve formě nečekané pasti na mamuta a hurá do finiše. K samotnému cíli stačí překonat už jen brod pod splavem. Brod byl letos velmi osvěžující koncovkou. Vždyť hladina průměrným bajkerům sahala jen po žebra. Nebýt toho časového pressingu před cílem, člověk by se tu vydržel ráchat celé hodiny. I tohle pohůdkové místo však umožňuje chytnout na poslední chvíli nějaké ty křeče v protějším břehu. Tady už zbývá k předání štafety jen, co by kamenem dohodil. Takže je třeba ještě jakkoliv přeplazit tento malý kousek a vtisknout štafetový kolík do dlaně nažhaveného kajakáře.


Divoká voda začíná skokem do náhonu, přeplaváním řeky a naloděním se z protějšího břehu. Trať má 6 km a je zpestřena závěrečným skokem z rampy do bazénu, přičemž vyvláčet loď na rampu je po té štrece opravdu úctyhodný výkon.


Bobr Cup je pro nás každoročně výborná příležitost se totálně zrušit, vyrobit si nějaký ten adrenalin a hlavně se ubezpečit, že podobně švihlých lidí je pěkná spousta, že v tom prostě nejsme sami.


Všudypřítomní diváci opět trpělivě vyčkávali u osvědčených brodů a sjezdů na jakékoliv extrémně napínavé okamžiky. Celý závod provázela výborná atmosféra. Nadšeným organizátorům je letos opět třeba udělit velikou pochvalu za bravurní organizaci závodu. Přestože jednotlivé úseky nejsou nijak extrémně dlouhé, umožňují každému pořádně si „hrábnout“ a hlavně okusit týmového ducha a spoustu zábavy s přáteli. Pokud se jednou rozhodnete postavit s dalšími podobně „postiženými“ extrémisty na start, vězte, že vás Bobr Cup chytne a za rok tu s námi budete zas.


KEEP BOBRING!


Rudolf Růžička
& CYKLOSERVER team

Foto Lenka Černá

 

P.S.Záznam z letošního BOBR CUPu, můžete shlédnout ve čtvrtek 6.10.2011 ve 22:05 na ČT4 Reprízy: Pátek 7.10.2011 v 8:20 a středa 12.10.2011 v 6:15

Diskusní fórum pro: "Bobr Cup letos pouze pod žebra"

Názor Autor Datum a čas
RE: Bobr Cup letos p... Lomi 8. 10. 2011, 11:14
RE: Bobr Cup letos pouze pod žebra
Bravurní biker, výborný kajakář, parádní atmosféra,... Co dodat? Díky a těším se na příští ročník!

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Batoh Force Berry Pro, 12l černá fluo

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz