Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Netradiční závod na Singltreku pod Smrkem

5.10.2011 17:03

V polovině října se na tratích Singltreku pod Smrkem uskuteční netradiční závod horských kol formou rally. Na programu víkendu jsou tři měřené úseky v sobotu a časovka v neděli.

Bookmark and Share

V termínu 14. až 16. října mají cyklisté profíci i amatéři možnost rozloučit se s uplynulou cyklosezonou etapovým závodem Singltrek Rally s měřenými úseky ve velice atraktivní lokalitě: Singltrek pod Smrkem na úbočí nejvyšší hory české části Jizerských hor.

 

Lázně Libverda přivítají bikery na celý víkend od pátku 14. do neděle 16. října. Celý pátek bude Singltrek otevřen pro trénink. V sobotu se pojede závod formou rally, kdy každému účastníkovi se budou sčítat časy na třech měřených úsecích dlouhých dva až tři kilometry. Vítězem sobotní etapy pak bude vyhlášen závodník s nejrychlejším součtem časů. Trať bude otevřená od devíti ráno do tří hodin odpoledne a každý závodník si může úseky kdykoliv v této době zajet. A to i několikrát, počítat se bude vždy nejlepší čas.

V neděli program Singltrek Rally pokračuje časovkou na jedno kolo dlouhé přibližně 17 kilometrů. Pojede se s handicapovým startem dle sobotních výsledků. Jako první se na trať vydají od 10.00 hodin ti jezdci, kteří neabsolvovali sobotní etapu. Pak budou následovat jezdci dle sobotních výsledků od nejhoršího k nejlepšímu.

 

Je možné se zúčastnit jak obou etap, tak třeba jen jedné. Závodníci budou rozděleni dle věku a pohlaví do osmi kategorií. Celkovým vítězem Singltrek Rally se však stává jezdec, který v součtu časů z obou dní bude mít nejnižší čas. Startovné na den činí 100 Kč, pro oba dny tedy 200 Kč.

V rámci ukončení sezony je pro závodníky připraven večerní program s živou či reprodukovanou hudbou a opékání selete. Více informací o akci, kterou pořádá organizátor úspěšného závodu světového poháru v Novém Městě na Moravě Merida Bike Team, najdete na stránkách www.singltrek-rally.cz.

 

Jan Skřička

foto Petr Slavík

Diskusní fórum pro: "Netradiční závod na Singltreku pod Smrkem"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu