Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

VIRTUAL Cup aneb virtuální cyklistická tour

14.10.2011 13:46

Po cyklostezce dnes dojedete skoro kamkoliv, světové značky se předhánějí v nabídce odpružených kol a každý víkend se po celé republice konají závody různých úrovní. Letos se dokonce objevil i závod, v němž vlastně ani závodit nemusíte. A když přece jen chcete, je jen na vás, kdy odstartujete a kolikrát se zúčastníte. Seznamte se s VIRTUAL Cupem.

Bookmark and Share

VIRTUAL Cup je dlouhodobá soutěž, kterou pořádá firma ŠKODA Auto pro všechny nadšence do horských kol. Od ostatních závodů se významně liší tím, že soutěžící vyrážejí na trať buď sami nebo v doprovodu přátel či rodiny a především tehdy, kdy se jim to hodí a ne v termín daný pořadatelem, jako je tomu u klasických hromadných závodů. Abyste mohli zajet předepsanou trať a ucházet se o jednu z mnoha připravených cen, stačí trať projet s GPS navigací, která kontroluje vaši trasu, měří čas a navrch poskytuje analýzu vaší jízdy.

 

Funguje to zcela jednoduše. Ať už máte vlastní navigaci, nebo si ji zdarma zapůjčíte od partnerů jednotlivých tras, musíte do ní nejprve nahrát soutěžní trasu z portálu virtualcup.cz, popř. si nastudovat a vytisknout itinerář trasy. Následně se dopravíte na místo startu, zapnete navigaci, projedete trasu a poté z navigace nahrajete zpět na portál svůj výsledek. Váš čas se zaznamená do systému a automaticky se zapíše do žebříčku odpovídající vaší kategorii pohlaví a věku. Nejste-li s časem spokojeni, podle pravidel můžete jet klidně několikrát znovu.

  • Tratě po celé republice

V současné době tvoří Virtuální pohár sedm různě náročných tratí. Pohodové rovinky i kopečky, na nichž se určitě zapotíte. Při jejich výběru pořadatel kladl důraz hlavně na atraktivitu prostředí. Budete projíždět skrz výjimečné přírodní lokality, nádhernou českou krajinou i chráněnými oblastmi, které jsou pro cyklistické soutěže jinak nepřístupné.A protože nádherné výhledy Českého ráje,krásy Šumavska nebo poetiku břehu Vltavy na kraji Prahy je třeba vychutnat v klidu, doporučujeme vám vyrazit na trasu nejprve s rodinou či přáteli. Až ji s nimi projedete výletním tempem a prohlédnete si zajímavá místa v okolí, můžete ji pak sami zdolat výrazně rychleji.

  • Ceny skoro pro každého

VIRTUAL Cup nabízí spoustu cen. Můžete vyhrát například nosič na kolo, poukázku na originální oblečení, automobil na víkend, ale také navigaci Garmin, velmi kvalitní kolo Fabia RS nebo cyklistickou konfekci. A nejlepší na tom všem je, že nemusíte být nejlepší!

Nejrychlejší soutěžící jsou sice po zásluze odměněni, ale organizátoři mysleli i na ostatní. Ke každé trase věnovali hned dvacet cen a k tomu dvě speciální za 35. a 55. místo celkového žebříčku. V podstatě to znamená, že pokud budete mít štěstí, můžete pouhou účastí v závodu získat velmi cennou výhru. A to ještě nepadla zmínka o tom, že partner projektu, firma PowerBar, zasílá prvním 200 účastníkům zdarma balíček kvalitní sportovní výživy. Jestliže jste tedy v žádném závodě ještě nevyhráli, ve VIRTUAL Cupu si můžete spravit chuť.


VIRTUAL Cup odstartoval o prázdninách, takže je teprve na svém počátku. Zaregistrováno je přibližně 370 cyklistů a soutěž se pomalu dostává do jejich povědomí. Organizátoři se mezitím už připravují na zimu. Až skončí cyklistická část, soutěž se přesune na sníh a kolo nahradí běžky. Do té doby ovšem ještě zbývá celý podzim, i když nyní už asi jen s využitím funkčního prádla. Více o VIRTUAL Cupu naleznete na www.virtualcup.cz.

 

Lucie Pavelková

Diskusní fórum pro: "VIRTUAL Cup aneb virtuální cyklistická tour "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |