Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomapa Brna NOVĚ na Cykloatlase Online!

15.11.2011 13:59

Pokračujeme v obsazování nejpodrobnější vrstvy map na Cykloatlase Online. Spolupracovníci SHOCartu zmapovali Brno z hlediska kola jako dopravního prostředku.

Bookmark and Share

Podobně, jak tomu bylo v případě cyklomapy našeho hlavního města, kartografické vydavatelství SHOCart zkontaktovalo místní znalce z Alpského klubu, kteří Brnem denně na kole jezdí, a ti předali své bohaté zkušenosti, tipy a triky, kudy po Brně na kole nejbezpečněji a nejrychleji. Narozdíl od již zmíněné Prahy cyklistické je cyklomapa Brna první v historii SHOCartu, která je zveřejněna primárně v digitální podobě a na její papírový protějšek se teprve čeká.

 

Cyklostezky a značené cyklotrasy na území města Brna zatím netvoří ucelený systém. Jízda po městě je přitom možná vedlejšími ulicemi, cestami, zkratkami nebo doporučenými trasami lidí, kteří po nich skutečně denně jezdí. Mapa je tedy určena především pro cyklisty, kteří zvládnou jízdu po silnici, ale rádi by se vyhnuli silnému provozu a našli si rychlé a praktické trasy, na kterých se cyklista automobilovému provozu zcela nevyhne. Trasy v okrajových částech města jsou vhodné i pro jízdu s dětmi.

 

Mapový klíč, tj. soubor znaků definujících mapu, se od běžné cykloturistické mapy SHOCart mírně liší, je uzpůsoben utilitárnosti mapy, která neslouží pro rekreaci, ale pro dopravu na kole z místa A do místa B. Měřítko (odpovídající papírovému 1:16 000) obsahuje i vrstvu s běžným plánem města se sítí městské hromadné dopravy, kterou lze zapnout v přepínači vrstev. Příslušné značky jsou obsaženy v zadní části legendy mapy, nicméně přesto jsou dostatečně intuitivní.

 

Mapa na Cykloatlase Online samozřejmě podporuje veškeré dosavadní funkce, které jste měli k dispozici, tj. kreslení trasy, import/export GPS, zobrazování dalších vrstev, jako turistické zajímavosti ze serveru Turistika.cz nebo objekty Cyklisté vítáni.

 

-red-

Diskusní fórum pro: "Cyklomapa Brna NOVĚ na Cykloatlase Online!"

Názor Autor Datum a čas
RE: Cyklomapa Brna N... David 1. 12. 2011, 10:55

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |