Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Specialized Extrém Bike Most se letos pojede 19.května

13.3.2012 11:56

Květnový termín mosteckého MTB maratonu již patří k tradičním sportovním událostem na mostecku. Po úspěšném loňském ročníku, který se jel zároveň jako Mistrovství České Republiky a přilákal na místní poměry rekordní počet cyklistů, bude ten letošní opět zařazen do seriálu Českého poháru MTB maratonů.

Bookmark and Share

Jak sám název napovídá, v Mostě bude opět všechny účastníky čekat tak trochu jiný závod, než na které jsou všichni zvyklí ze závodů ČP i ostatních seriálů, mnozí z nich jej po projetí cílem skutečně označují jako extrémní. Přestože délka tratě je na maratonské poměry poměrně malá a není zde ani žádné táhlé stoupání dlouhé několik kilometrů, patří k vůbec nejtěžším u nás. Osobitost Extrém Biku spočívá v náročných technických pasážích a krátkých prudkých výjezdech, střídajících zaklikacené singltreky. I profesionálové s vytříbenou technikou zde často řadí nejlehčí převody, vycvakávají tretry z pedálů a některé úseky raději běží. Jen tak pro zajímavost – během celého roku je možné na trati potkávat vyznavače enduro/allmountain stylu na strojích s vyššími zdvihy, jezdí se zde také downhill. Na trati Extrém Biku je možné zažít cokoliv kromě nudy!

 

Stejně jako v minulých ročnících bude přímo v průběhu závodu možná volba kratší či delší varianty, přičemž pro získání pohárových bodů je zapotřebí absolvovat tu delší, která obsahuje mimo jiné i dva dnes už mezi bikery vyhlášené úseky: Tím prvním je nejstarší, nejkratší a zároveň technicky nejnáročnější Moira - divácky zajímavé místo, kde je každý odvážlivec odměněn potleskem. Tou druhou je naopak nejdelší, fyzicky náročná, ale zároveň i příjemně hravá Pohádka. Po sérii rychlých singltreků všechny dovede k poslednímu bufetu, jenž je pro mnohé vysvobozením z nástrah tratě, která v této fázi skutečně dostojí svému názvu.

  • A jak popisují profil tratě účastníci loňského ročníku?

Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized), vítěz MČR 2011 v kategorii Elite: „Trať byla podle názvu opravdu extrémní, hodně náročná, na maraton dosti neobvyklá. Nazval bych tento závod spíše jako crosscountry na 3 hodiny. Nikde se nedalo odpočívat, člověk zde musí být neustále ve střehu. Přestože některé úseky vypadaly dosti nebezpečně, tak se vše dalo sjet.


Pavlína Šulcová (Merida Biking Team), vítězka MČR 2011 v kategorii Ženy Elite: „Trať je určitě hodně náročná, jelikož měří 67 km a jede se přes tři a půl hodiny. Koho baví technické a hravé pasáže, tak ten si zde užije. V prudkých stoupáních a na posledních deseti kilometrech jsem si stále říkala ať už to skončí a jsem v cíli.“


Jaroslav Hrubý (KL sport Most), hlavní organizátor závodu: „Náš maraton patří k nejnáročnějším co se týče techniky. Když jsme zjistili, že se k nám do Mostu hobíkům moc nechce, tak jsme se rozhodli postavit trať tak, aby bavila lidi, kteří mají radši jízdu v těžkém terénu. Extrém spočívá v singltrecích, které jsou vedeny mimo běžné cesty a jsou náročné i při jízdě z kopce, kde není čas na žádný odpočinek. Je zde potřeba stoprocentní koncentrace, na jídlo a pití během jízdy zbývá minimum času. Myslím si, že podobnou trať, jako je ta naše, nikde jinde v čechách nenajdete.“

 

Extrém Bike Most je výzvou i pro cyklisty bez větších závodních ambicí a už jen fakt, že celou trasu zvládli (nehledě na dosažený čas), pro ně znamená osobní výhru. Pořadatelé ale samozřejmě myslí i na méně zkušené cyklisty, pro které bude připraven tradiční třicetikilometrový závod, vedoucí po stezkách okolo vodní nádrže Matylda. Konat se budou i závody pro děti přímo na mosteckém hipodromu, který opět poskytne zázemí celému závodu. Připravena bude samozřejmě i bohatá tombola – vyhrát některou z pěkných cen může každý, kdo projede cílem!

Těšíme se na shledanou 19. května v Mostě! Podrobné informace naleznete na www.klmost.cz

 

Stanislav Pecho

Diskusní fórum pro: "Specialized Extrém Bike Most se letos pojede 19.května"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |