Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život startuje v Letech

26.4.2012 09:45

Již třináctý ročník seriálu Kolo pro život odstartuje tuto sobotu v Letech u Prahy! Zahajovacím závodem je tradičně podnik Trans Brdy České spořitelny a je vidět, jak velký je ze strany bikerů hlad hned po prvním startu.

Bookmark and Share

Vždyť přes online rezervační systém se přihlásilo bezmála 1200 závodníků a někteří opozdilci se určitě zaregistrují až před startem. Bude se tedy na co těšit! Má být téměř letní počasí a hned první závod slibuje gigantickou podívanou.


Na startu bude řada závodníků z české špičky. Včetně obhájce loňského celkového prvenství Pavla Boudného (Česká spořitelna-Specialized). „Nemůžu mít jiné cíle, než se pokusit obhájit vítězství. Příprava byla hodně dobrá, najížděli jsme kilometry na Mallorce i na Kanárských ostrovech a už první starty ukázaly slušnou formu. Věřím, že ji prodám hned na začátku Kola pro život,“ prohlásil Pavel Boudný.


V Letech by mu měli šlapat na paty především jeho stájový kolega Kristián Hynek a také jejich věčný rival Jan Hruška (Toyota Dolák). „Cíl do sezóny je jasný: vyhrát, co se dá. Určitě se chci poprat o celkové vítězství na Kole pro život, k tomu mě láká dres mistra republiky v maratonu a velkým snem je bedna na mistrovství Evropy v maratonu. Pokud bude forma a přidá se k tomu i štěstí, jsou to cíle splnitelné,“ uvedl Hruška, jeden z nejzkušenějších borců v pelotonu.


Mezi přihlášenými je také Jan Škarnitzl (Rubena Auto-Menčík Specialized). A to musí být pro všechny fanoušky cyklistiky velké lákadlo. Vždyť jde o závodníka, který bude v srpnu bojovat v Londýně v olympijském cross country spolu s Kulhavým a Cinkem v českých barvách! A v sobotu vyhrál úvodní závod Českého poháru v cross country v Teplicích.


Trať nejdelšího závodu na Trans Brdy, označená písmenem B, měří 55 km a má převýšení 1380 m. Nová trasa C je dlouhá 33 km s převýšením 943 m. Fitness jízda (trasa D), je nezávodní. Měří 22 km, převýšení činí 684 m. Nově se na ni mohou přihlásit i Rodinné týmy.
Závod trasy B bude startovat ve dvanáct hodin z Řevnické ulice od sokolovny v Letech. Podle počtu přihlášených se možná startovní pole rozdělí na dvě vlny kvůli lepší propustnosti na trati. Trasa C a D má start naplánován na 13 hod.


A jak vypadá trasa nejdelšího závodu? Hned v prvních kilometrech na závodníky čeká strmé stoupání přes Červenou hlínu, kde bude vrchařská prémie, až k vrcholovým partiím Brd. Po lesních hřebenových cestách se pojede okolo vrchů Skalka, U Červeného kříže, Vrážky a Liška. Nejvzdálenějším místem od startu je vrch Hradec. Odtud bude trasa směřovat na Charvát, Drahlovice, Halouny a k mýtickému vrchu Babka. Tady nastává zlom. Z kopců Brd se sjede do Řevnic a následně do cíle v Letech na louce za hrází, kde bude i zázemí celého závodu.


Kromě novinek v oblasti rozšíření tras se na drobné změny mohou těšit i děti v Junior Trophy. Bonusem pro děti i dospělé bude unikátní mobilní překážková dráha PUMPTRACK, která je první svého druhu v republice. Výukový program na ní bude součástí všech letošních závodů KPŽ.


Kolo pro život je v první řadě masovou akcí pro širokou veřejnost. Stále více si získává oblibu u celých rodin, protože zde najdou vyžití úplně všichni. A zdaleka nejde jen o závody nejrůznějších věkových kategorií, od malých špuntů na odrážedlech až po dědečky-cyklisty.
Vždyť Kolo pro život, to je i velká společenská událost. Spousta stánků, nejrůznější soutěže o zajímavé ceny, testovací jízdy aut, bohaté občerstvení. Je to velkolepá akce pro každého a na své si rozhodně přijdou i ti, kteří zrovna nejsou cyklistickými nadšenci. Takže naváhejte a na viděnou v Letech!


Více informací na www.kolopro.cz.

 

Martina Ptáková 

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život startuje v Letech"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |