Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Hynek a Erbenová nejlepší v Boleslavi

23.5.2012 10:34

Kristián Hynek (Česká spořitelna-Specialized) a Helena Erbenová (Eleven Team Příchovice) ovládli druhý podnik seriálu Kolo pro život, kterým byl Mladá Boleslav Tour Škoda Auto.

Bookmark and Share

Hynek triumfoval na trati dlouhé 56 kilometrů těsně před svým stájovým kolegou Pavlem Boudným. Oba přijeli do cílové rovinky společně, chytli se za ruce a na pomyslné pásce byl o pár centimetrů první Hynek. „Kristián měl dneska narozeniny, tak jsme se domluvili, že když to půjde, dostane vítězství jako dárek,“ řekl s úsměvem Boudný.


Hynkovi bylo v sobotu dvaatřicet a měl radost, jak všechno dopadlo. „Je to hezký dárek. Když člověku vyjde závod na narozky, chce samozřejmě vyhrát, ale kdybych je neměl, budu chtít bojovat o prvenství zrovna tak,“ prozradil Hynek. „Kdybychom šli na férovku do spurtu, Pavel by vyhrál, ale nejdůležitější je, že vítězství zůstalo v týmu. Takhle to oba bereme,“ dodal nejlepší z kategorie mužů.


Mezi ženami byla nejrychlejší Helena Erbenová, která se specializuje na závody v terénním triatlonu Xterra. „Já rovinaté závody moc v lásce nemám, takže mě vítězství docela překvapilo. Nečekala jsem, že porazím Jitku Škarnitzlovou. Netušila jsem, jak na tom budu na rovině. Byly tam pasáže, kde hodně foukalo a měla jsem problémy se s muži udržet,“ prohlásila Erbenová.


Na Kole pro život je přitom spíš sváteční účastnicí. „Absolutní prioritu má Xterra. Letos budu obhajovat třetí místo z mistrovství světa a to je hlavní cíl sezóny. Na Kolo pro život bych se ráda ještě podívala, ale nevím, na jaký závod mi to vyjde,“ dodala vítězka z Boleslavi.


Závodu za krásného počasí se zúčastnilo přes 1300 bikerů. Mezi nimi hvězdy z jiných sportů, jako například běžec na lyžích Martin Koukal či biatlonistka Zdena Vejnarová. Koukal skončil mezi muži na 178. místě, když na vítězného Hynka ztratil 34 minut. Vejnarová byla mezi ženami 19. se ztrátou necelých 35 minut na Erbenovou.

 

ČS MTB Team

foto Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Hynek a Erbenová nejlepší v Boleslavi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu