Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Spěšný na domácí trati Okoloplzně nedal nikomu šanci

13.6.2012 14:19

Čtvrtý ročník závodu AIMTEC Open Race Okoloplzně, který byl opět součástí seriálu Cyklomaratontour, stejně jako vloni vyhrál Milan Spěšný. Závodník týmu S&H Superior MTB je v Plzni doma a o svém triumfu rozhodl až v závěru rychlé trati. Mezi ženami se z vítězství radovala na delší trati Jana Svobodová (JUKO Team).

Bookmark and Share

Již počtvrté se podél Berounky, okolo Boleveckých rybníků a přírodní památky Hromnického jezírka projeli cyklisté v rámci oblíbeného závodu AIMTEC Open Race Okoloplzně. Ti mohli absolvovat závod horských kol na 50 nebo 28 kilometrů a nebo se v poklidu vydat s celou rodinou zdarma na "AIMTEC Cyklojízdu rodičů s dětmi". Součástí byly samozřejmě opět i závody PIGY dětského poháru. Po dojezdu čekalo na účastníky všech závodů opět kompletní zázemí, a to včetně oblíbeného stanu s občerstvením, který byl znovu v režii společnosti Madeta.


Cyklojízda rodičů s dětmi se v Plzni uskutečnila prvním rokem. Myšlenkou bylo umožnit příjemnou projížďku na kole celým rodinám, pro které byl připraven čtyřkilometrový okruh. Na ten se mohli vydat rodiče s dětmi na kolech, tříkolkách, odrážedlech, ale i v sedačkách a nebo přípojném vozíku za kolem. Pro děti bylo o zábavu postaráno i jinak, než na kolech – v areálu v těsné blízkosti kostela Sv. Jiří v Plzni-Doubravce byl pro děti připraven skákací hrad a doprovodný program.


Hlavní závod na 50 kilometrů stejně jako vloni vyhrál plzeňský biker Milan Spěšný (S&H Superior MTB). Podnik RWE Okoloplzně rozhodl ve svůj prospěch v samotném závěru 50 km dlouhého závodu, když o pět vteřin udolal Petra Dlaska (Madeta Fitness - Specialized) a o sedm Jana Hrušku (Toyota Dolák). Mezi ženami vybojovala zlato na delší trati Jana Svobodová (JUKO Team). Výsledkové listiny >>
Na krátké trati, která měřila 28 kilometrů, vybojovali vítězství Lukáš Kadlec (Aimtec) a Pavla Obselková (CykloExtraCannondaleTeam).


Cyklomaratontour si po třítýdenním kolotoči dává na jeden víkend volno. Účastníci seriálu se poté znovu sejdou 24. června v Karlových Varech a o týden později v Bratislavě, kde se pojede o neoficiální tituly mistrů „Česko-Slovenska“. Více informací o celém seriálu Cyklomaratontour i závodu AIMTEC Open Race Okoloplzně naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz.

 

-max1-

foto Martin Chrz, www.ortenix.cz

Diskusní fórum pro: "Spěšný na domácí trati Okoloplzně nedal nikomu šanci"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |