Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Drtič není závod, nýbrž pohodová vyjížďka

21.6.2012 12:00

Text a foto: Honza Vlasák Okruh je dlouhý kolem 130 kilometrů při převýšení cca 3200 metrů. Ono zdravě se unavit je fakt příjemné. Pojetí vyjížďky je dobře vymyšlené. Jedete po trati dokud vás to baví a pak sjedete rovnou do cíle. V dojezdové listině se tak posunete až za ty, co se dostali dál, i když jste dospěli do cíle dřív. Takže soutěživci se taky vyžijí.

Bookmark and Share

Loni jsem Drtiča vypustil, protože závod „Loudání českou krajinou“ jsem dokončil až ve středu – 2 dny před Drtičem. Proklatě málo času na regeneraci. Letos jsem dosáhl cíle Loudání už v noci z úterý na středu, takže voraz byl o den delší.

V minulých dnech v Beskydech hodně lilo. Čeká se mnoho bahna. Až tolik, že na startu jsem potkal ogara v kanadách. Přitom má být vedro 30°. Nevšední to kombinace. Doplňování energie se řeší na horských chatách. Nehodlám ztrácet cenné vteřiny ve frontách na pivo a polívku, tak vezu plný ranec namazaných rohlíků a buchet. Elán mně vydržel až za druhý kontrolní bod – k hospůdce Ranč kdesi nad ValMezem. Fronta na škopek prakticky žádná, fazulovka taky bodla. O kousíček dál je další hospůdka, takže účastníci se rozptýlí tam i sem. Fajn.


Třetí razítko dostáváme dole u Bystřičky a bez váhání makáme na protější kopec Santov. Bláta je tak akorát pro zpestření... no... místy trochu víc. Ale ty panorámata jsou úžasný!
Cesta k bodu K 4 je nekonečná. Bez možnosti doplnit butelky. Všem nám dochází voda. Je fakt vedro a slunce peče jako v pekle. Cesta naštěstí vede chvílemi lesem.


Na Soláni se nalévá limonáda iontovka. Prima. Akceptuju i čekání na pivo a dávám kobás, aniž bych se pořádně rozhlédl. Velká chyba. V chatě totiž vaří knedle z borůvkama. Přes plný břich jsem na chuť jednu dal. (Vřelé díky kamarádi.) Taková knedla v pravý čas je zážitek na celý život.


Na Pustevny se, žel, dnes nedostanu. Naplňuju motto Drtiče „nežeňme se“ a končím. Z trasy jsem urazil zhruba 75 km a zdolal převýšení... těžko říct kolik, ale míň než 2000 m to nebude. Svědomí mě ani moc nežere. Vzhledem k faktu, že předpředpředpředvčerejškem jsem ještě tvrdě makal na Loudání, můj výkon relativně není špatný.

 

Dojezdová listina se na webu www.drticbike.cz už visí. Další fotky jsou v GALERII >>

Diskusní fórum pro: "Drtič není závod, nýbrž pohodová vyjížďka"

Názor Autor Datum a čas
RE: Drtič není závod... Honza 27. 7. 2012, 08:54
RE: Drtič není závod... H.H.Vlasák 23. 6. 2012, 17:07
RE: Drtič není závod... H.H. Vlasák 22. 6. 2012, 20:16
RE: Drtič není závod... H.H. Vlasák 22. 6. 2012, 20:16
RE: Drtič není závod... Jan Mensik 22. 6. 2012, 09:04

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |