Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Drásal, nejstarší maraton, startuje

4.7.2012 11:53

Seriál bikových závodů Kolo pro život jede naplno prakticky víkend co víkend. Proto se v sobotu v Holešově koná jeho již sedmý závod, Bikemaraton Drásal České spořitelny. Jde o nejstarší maraton u nás, 7. července se koná již jeho 19. ročník.

Bookmark and Share

Tradiční trasa vede krásnou krajinou Hostýnských vrchů. „Letos nečekejte žádné výrazné změny v časech, trasách ani dalších podstatných věcech, pokud nedojde těsně před závodem k nějaké přírodní pohromě,“ zvou s úsměvem na rtech všechny bikery do Holešova pořadatelé. A vzápětí dodávají: „Kdo nebude 7. července na startu Drásala, jakoby nebyl...


Jedou se tři trasy, ta nejdelší a tradiční měří 115 kilometrů, má převýšení 3200 metrů a stále je vlajkovou lodí Drásala. Měla by se na ní představit opět špička Kola pro život s výjimkou tria Hynek, Boudný, Hruška, které má o nadcházejícím víkendu jiný program.


Tahle trasa má velké převýšení a není tam moc místa, kde by se dalo odpočívat. Opravdu je jen pro zdatné a trénované. Ale zase je tam poměrně dost míst, kde se dá předjíždět, takže kdo na to má, může i ze zadních pozic zaútočit na bednu ve své kategorii,“ přiznal ředitel závodu Jaromír Ondrušák. Drásal dále nabízí trasu B na 53 km a fitness jízdu na 10 km. Obě dlouhé trasy patří ve svých kategoriích k nejtěžším u nás a využívají přírodního parku Hostýnské vrchy, kde je spousta zajímavých míst s nádhernými výhledy na Vizovické a Vsetínské vrchy, Beskydy a Javorníky.


Organizátoři Drásala by byli rádi, kdyby se na startu sešlo ve všech kategoriích tisíc závodníků. „Tahle hranice je pro nás taková meta, i když bychom pojmuli i víc lidí. Ale počítám, že někteří se budou rozhodovat na poslední chvíli i podle počasí,“ uvedl ředitel. Po organizační stránce bude i letos Drásal výborně zajištěn. Na trati bude dostatečný počet občerstvovaček. Devět na dlouhé a tři na krátké trase. „Bude tam prakticky vše, na co si vzpomenete a bude toho dost,“ slíbil ředitel.


Jedná se o jediný závod, který startuje přímo na hranici, a to Valašska a Hané. Hranice prochází přes holešovské náměstí Dr. E. Beneše, kde je start. „V areálu Zámecké zahrady můžete parkovat i stanovat zdarma. V sobotu vás čeká také bohatý doprovodný program. Kromě tradičních akcí Kola pro život bude večer koncert skupin Rolling Stones revival a AC DC revival. Proběhne přímo v Zámecké zahradě, začneme zhruba v 9 hodin. A na půlnoc jsme nachystali ohňostroj,“ poodhalil program Jaromír Ondrušák.

 

Martina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Drásal, nejstarší maraton, startuje"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |