Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklopoint Berounská 24MTB startuje příští víkend

18.7.2012 15:37

Po roční pauze startuje o víkendu 28.-29.července Cyklopoint Berounská 24MTB s novým zázemím a komplet s novou trasou. Start, cíl a depo je v Kempu Beroun kousek od centra města, přímo na břehu řeky Berounky. Trasa vede od řeky do kopců nad Beroun a délkou 14,5 km s převýšením 385 metrů se jednoznačně řadí k nejtěžším „čtyřiadvacítkám“ v republice.

Bookmark and Share

Závod startuje v sobotu v pravé poledne systémem LeMans z berounského kempu. Ten poskytuje pro závod velmi dobré zázemí a hlavně dostatek prostoru jak pro závodníky, tak i pro pořadatele a doprovodné aktivity k závodu.

 

Pořadatelé připravili kromě závodu na 24 hodin i závody na 12 a 6 hodin. Všechny závody pojedou na identické trati. Po startu z kempu přejedou závodníci novou lávku pro cyklisty přes řeku Berounku a čeká je tříkilometrové stoupání směrem k Dědu, kde se trasa mírně vlní v lesích kolem Zdejciny a po opětovném krátkém výjezdu k Dědu závodníci sjíždějí zpět k Berounu. Ve městě závodníci pojedou cca 1km po osvětlených komunikacích a chodnících.
Na trase se střídají singlové úseky s lesními cestami a cca 1,5 km asfaltu. Nečekejte žádné technické záludnosti a i dlouhý výjezd se dá při správně zvoleném tempu bez problémů zvládnout i při závodě singlistů. Většina okruhu je ve stínu, což bude vítáno zejména při teplém počasí.

  • Pár dalších parametrů okruhu:

Maximální stoupání: 18,4%, maximální klesání: 27%, průměrný sklon okruhu: 5%, nejdelší stoupání: 1,8 - 5,6 km (délka 3,9 km, převýšení 256 m, max. stoupání 17,5%, průměrný sklon 7,1%), nejdelší sjezd: 9,6 - 13 km (délka 3,4 km, převýšení 256 m, max. klesání 27%, průměrné klesání 8,3%), asfalt délka: 1650 m, klasické singly délka: 2,2 km


Občerstvení pro závodníky v průběhu závodu bude formou klasické „maratonské“ občerstvovačky v prostoru depa, kde bude i servisní zázemí. V rámci doprovodného programu si můžou závodníci i doprovod vyzkoušet dračí loď na Berounce, připraven bude podvečerní koncert a pro nejmenší v sobotu i dětský závod. Samozřejmostí bude možnost sledování přenosů z olympijských her v Londýně.


Závod je tou správnou výzvou pro všechny, kteří chtějí zvládnout nejen čtyřiadvacítku, ale i nastoupat při závodě nějaké ty výškové metry. Pokud si netroufáte na 24 hodin, můžete zvolit poloviční dvanáctihodinovku, případně i čtvrtinovou šestihodinovku.


Aktuální informace najdete na webu závodu >>>

 

Michal Dalecký

Diskusní fórum pro: "Cyklopoint Berounská 24MTB startuje příští víkend"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |