Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

TransKras, orienťák na kole mezi kaňony

20.7.2012 13:01

Zveme vás na 2. ročník 2-etapového orientačního bikemaratonu TransKras s centrem v úžasném údolí Bílé Vody v Moravském krasu. Závod se jede 4.-5.8.2012 a je bodován do SHOCart ligy. Závodu se mohou zůčastnit jak dvojice, což preferujeme, tak jednotlivci. Závod je otevřen pro nejširší veřejnost a bikové nadšence, kteří se nebojí vedle fyzického výkonu zapojit i hlavu.

Bookmark and Share

Každá dvojice při startu obdrží mapu se zakreslenými kontrolami a jejím úkolem je, v určeném časovém limitu, nalézt nejrychlejší cestu mezi vybranými místy. Každý kontrolní bod má rozdílnou hodnotu. Vítězí tedy ta dvojice, která sesbírá nejvyšší počet bodů v daném časovém limitu. Vzdálenost a obtížnost přístupu ke kontrolnímu bodu zvyšuje jeho hodnotu.

 

Dvojice závodníků musí být vždy spolu a při překročení časového limitu je penalizována trestnými body. Orientace při závodu probíhá podle tradiční, pro potřeby závodu aktualizované, turistické mapy v měřítku 1:50 000 resp. 1:40 000. Průchod kontrolním stanovištěm je zaznamenán elektronicky.

 

Časový limit pro sobotní závod je 6 hodin a pro neděli 4 hodiny. V první etapě vás protáhneme Drahanskou vrchovinou, kde nebude nouze o hluboké lesy, dlouhé kopce a ještě delší výhledy do kraje. S jistotou se dostanete i na nejvyšší vrchol Skalky 735 m.n.m. V neděli vás čeká orientačně a technicky náročná část v severní polovině Moravského krasu, kde vám hlavu zamotají zejména dva hluboké kaňony.

 

Náročnost trati si každá dvojice volí sama v závislosti na ambicích. Můžete urazit třeba jen 30 km a vychutnávat si ubíhající krajinu, nebo naopak, pokud pomýšlíte na bednu, musíte počítat na ideálním postupu mezi kontrolami minimálně se 100 km a převýšením zhruba 2600 m. Na sobotní dlouhé trati bude umístěna občerstvovací stanice, na 4 hodinovce se každý musí spolehnout sám na sebe.

 

V centru akce se lze ubytovat pouze ve stanech. Po celou dobu vám bude k dispozici velký party stan s možností se schovat při nepřízni počasí, kde budeme zajišťovat občerstvení. Zajištěno je také základní technické vybavení pro opravu kol a jejich bezpečné noční uložení. Na sobotní večer je připravena party s hudbou, promítáním fotek, postupů a jistě se najde i nějaká další zábava. Centrum akce se nachází v kempu Baldovec, který je znám zejména svým kvalitním zázemím pro adrenalinové sporty.

TransKras je skvělá příležitost strávit super víkend na kole v přírodě, kam se možná sami ani nedostanete. Neváhejte a přihlašujte se, přihlášky uzavíráme 31.7.2012!. Těšíme se na setkání v Moravském krasu. Více najdete na www.transkras.cz

 

Team pořadatelů SBK

Diskusní fórum pro: "TransKras, orienťák na kole mezi kaňony"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |