Boudný triumfoval v Chrudimi

28.8.2012 16:01

Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna MTB vyhrál v Chrudimi závod Manitou Železné Hory České spořitelny, dvanáctý díl letošního ročníku seriálu Kolo pro život.

Boudný o svém triumfu na šedesátikilometrové trase rozhodl až v závěru 16. ročníku závodu, kdy v technické pasáži setřásl Tomáše Vokrouhlíka a do cíle přijel s náskokem několika metrů. „Hodně jsem si na ten závěr věřil, i když je Tomáš hodně silný a řadím ho mezi nejtěžší soupeře,“ uvedl Boudný, který vyhrál čtvrtý závod Kola pro život v sezóně.

Smůlu měl jeho stájový kolega Kristián Hynek, další z velkých favoritů. Ze hry ho vyřadil defekt ve druhé polovině závodu. Do té doby figuroval ve vedoucí skupině. „Byly tam ostré kameny a nešlo to tam spravit. Tušil jsem, že je zle,“ poznamenal Boudný. Hynek nakonec závod nedokončil. Mezi ženami slavila prvenství Jana Kyptová (AlltrainingRacingLawi team).

Výsledky - 60 km - muži: 1. Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized) 2:05:10, 2. Tomáš Vokrouhlík (BMC-Savo racing) +2, 3. Petr Dlask (Madeta Fitness/Specialized) +2:47, 4. Jan Strož+3:24, 5. Václav Ježek (oba Alpine Pro Author Team) +4:28. Ženy: 1. Jana Kyptová (AlltrainingRacingLawi team) 2:42:38, 2. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna-Specialized) +1:48, 3. Michaela Procházková (Cyklotrenink.com) +7:09.