Jiří Novák si na Babím létě střihl sólo

6.9.2012 11:00

Koňská farma na Vysoké u Chrastavy hostila 11.ročník mtb marathonu Xpower Bike Babí léto 2012. I přes zataženou oblohu nakonec závod přilákal na start čtyřstovku cyklistických nadšenců nejrůznějšího věku a pohlaví.

Pro děti byl připraven dětský MINI marathon o délce 3 km. Pořadatelé měli po vydatných pátečních srážkách obavu z rozbahněné trati, ale opak byl pravdou. V cíli se účastníci nakonec shodli, že to vůbec nebylo špatné. Tomuto faktu zřejmě napomohla předcházející sucha.

Od startu nenechal Jirka Novák nikoho na pochybách, že je největším favoritem závodu a postupně navyšoval náskok, který v cíli činil necelých 18 minut, Jirka zvítězil v čase 2:01:33,7. Svým sólem, tak připomněl výkony Thomase Nickeho, M. Bubílka nebo M.Vacka, kteří ovládli podobným způsobem závod v minulosti. Jirka pojal Babí léto jako přípravu před Mistrovstvím světa, a tak mu můžeme jen popřát hodně stěstí a správné načasování sportovní formy na mistrák. V ženách si to na férovku rozdaly Pavlína Černá a Alice Nedomlelová. V cíli byla nakonec úspěšnější Pavlína, která zvítězila ve výborném čase 2:53:35,0 hod.

Dramatičtější byl průběh závodu na krátké trase, která je primárně vypsaná pro mladé jezdce. Mladíci si to mezi sebou pěkně dávali a v cíli byl o galusku lepší Jakub Šulc před Honzou Součkem.

Dětského závodu se nakonec zúčastnilo 169 dětí. Pro kategorie starších a mladších žáků, žáků 1 a 2 byla připravena novinka seriálu, kdy děti jely 3km trasu formou MINI marathonu. Cíl byl situován na koňské farmě Vysoká u Chrastavy, kde si děti po závodě vyzkoušely i jízdu na koních.