Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jiří Novák si na Babím létě střihl sólo

6.9.2012 11:00

Koňská farma na Vysoké u Chrastavy hostila 11.ročník mtb marathonu Xpower Bike Babí léto 2012. I přes zataženou oblohu nakonec závod přilákal na start čtyřstovku cyklistických nadšenců nejrůznějšího věku a pohlaví.

Bookmark and Share

Pro děti byl připraven dětský MINI marathon o délce 3 km. Pořadatelé měli po vydatných pátečních srážkách obavu z rozbahněné trati, ale opak byl pravdou. V cíli se účastníci nakonec shodli, že to vůbec nebylo špatné. Tomuto faktu zřejmě napomohla předcházející sucha.

 

Od startu nenechal Jirka Novák nikoho na pochybách, že je největším favoritem závodu a postupně navyšoval náskok, který v cíli činil necelých 18 minut, Jirka zvítězil v čase 2:01:33,7. Svým sólem, tak připomněl výkony Thomase Nickeho, M. Bubílka nebo M.Vacka, kteří ovládli podobným způsobem závod v minulosti. Jirka pojal Babí léto jako přípravu před Mistrovstvím světa, a tak mu můžeme jen popřát hodně stěstí a správné načasování sportovní formy na mistrák. V ženách si to na férovku rozdaly Pavlína Černá a Alice Nedomlelová. V cíli byla nakonec úspěšnější Pavlína, která zvítězila ve výborném čase 2:53:35,0 hod.

 

Dramatičtější byl průběh závodu na krátké trase, která je primárně vypsaná pro mladé jezdce. Mladíci si to mezi sebou pěkně dávali a v cíli byl o galusku lepší Jakub Šulc před Honzou Součkem.

 

Dětského závodu se nakonec zúčastnilo 169 dětí. Pro kategorie starších a mladších žáků, žáků 1 a 2 byla připravena novinka seriálu, kdy děti jely 3km trasu formou MINI marathonu. Cíl byl situován na koňské farmě Vysoká u Chrastavy, kde si děti po závodě vyzkoušely i jízdu na koních.

 

Petr Cinkán

Diskusní fórum pro: "Jiří Novák si na Babím létě střihl sólo"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Batoh Force Berry Pro, 12l černá fluo

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz