Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život uzavře Oderská Mlýnice

20.9.2012 14:14

Třináctý ročník seriálu bikových závodů Kolo pro život vyvrcholí v sobotu 22. září v Klokočůvku u Oder patnáctým závodem - Oderská Mlýnice České spořitelny.

Bookmark and Share

Pořadatelé jsou na svůj tradičně poslední závod sezóny Kola pro život patřičně hrdí, a protože bikeři si rozlučku se sezónou neradi nechají ujít, každoročně se jich na tomto místě schází hojný počet. Přes online registrační systém je přihlášeno přes 1200 lidí a s očekávanými přihláškami přímo na místě v den závodu se počítá zhruba s 1500 účastníky. Podobně jako v loňském roce.


Odry slibují neopakovatelnou atmosféru i krásnou krajinu a taky velké boje, protože právě až Oderská Mlýnice často rozhoduje konečné pořadí Kola pro život ve všech kategoriích. O celkové prvenství si to nyní v hlavní mužské kategorii rozdají kolegové z týmu Česká spořitelna-Specialized Kristián Hynek a Pavel Boudný.


Na všechny, kteří dorazí do areálu letního tábora Spálovský mlýn, čeká řada novinek.

  • Trasa

K dispozici jsou dvě varianty: hlavní závod na 56 kilometrů s převýšením 1192 metrů (start ve 12.00) a pak kratší Fitness jízda na 21 km (start ve 12.10). Delší trasa je podobná předchozím ročníkům, přibydou dva zcela nové technické úseky trati v poslední třetině závodu v okolí Klokočova. Nechybí tradiční asfaltový kopec Mlýnice.

  • Doprovodný program

Kromě klasických záležitostí známých z každého závodu Kola pro život jako je Škola Pepy Dresslera a či Dětský klub na všechny čeká třeba tombola a v ní zajímavá první cena: krbová kamna.

  • Fandění

Pořadatelé pro všechny příchozí diváky, kteří nechtějí závodit, nachystali zdarma 500 stylových fandítek. Měla by být řádně slyšet a patřičně povzbudit závodníky na trati. K tomu tradiční bubny a bubínky, juniorská kapela CRASH DRUMS se pokusí všechny napumpovat na startu a pak třeba zrychlit tempo při stoupání na Mlýnici.

  • Dobroty

Kromě tradičních pokrmů z hospody Kola pro život místní speciality: valašské frgály, trdelník, hamburgery, burčák, skvělá káva.


Každý účastník závodu se navíc může těšit na poukázku na jízdu bobovou dráhou v HEI PARKU v Tošovicích. I poslední závod letošního ročníku budou snímat kamery České televize, záznam bude na ČT4 odvysílán v příštím týdnu.


Matina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život uzavře Oderská Mlýnice"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |