Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

450 000 km na kole na veletrhu v Brně

27.9.2012 16:54

Už je to dlouho, co Tilmann Waldthaler vyrazil roku 1977 z Invercargillu na Novém Zélandu na dlouhou, předlouhou cestu na svém kole. O čtyři roky později dorazil na Nordkap. Ale že bude vše zcela jinak, a že se jeho cesta prodlouží o dalších 32 let, to si opravdu tehdy nemyslel.

Bookmark and Share

O mnoho let později, přesně 10. května 2010 je Tilmann na norském Nordkapu znovu, aby vystartoval na svoji poslední velkou cyklocestu. Cílem je Invercargill na Novém Zélandu. A tak se v den jeho 70. narozenin, po 35 letech a více než 450 000 tisících ušlapaných kilometrech, uzavírá velkolepý cyklocestovatelský počin.


Mnoho knih spatřilo během té doby světlo světa, velké množství projekcí bylo uskutečněno a nesčetné množství rozhovorů natočeno. Během své multimediální show vás Tilmann provede svou minulostí a zároveň ho budete moci doprovázet při jeho poslední velké cyklocestě. Prostřednictvím této projekce vám Tilmann ukáže, jak jednoduché je splnit si své sny. Svými obrázky a příběhy rád totiž motivuje další lidi, aby sami nasedli na kolo a zažili si své vlastní velké nebo i třeba aspoň malé dobrodružství. Je jedno, jestli na dalekém severu Norska nebo na střeše světa. Inspirativní snímky, osobní příběhy plné myšlenek, videozáběry dostávající se pod kůži – to vše na vs čeká v jednom z nejdelších cyklocestovatelských příběhů, co kdy člověk podnikl.


Cyklocestování před příchodem horských kol bylo zcela něco jiného než dnes… vždyť jen v Tilmannově příběhu mezitím leží 450 000 kilometrů.

 

V české premiéře můžete Tilmannovo vyprávění zažít na festivalu Cyklocestování, jež se bude konat v rámci veletrhu Bike Brno. Více na www.cyklocestovani.cz.

 

Martin Stiller

Diskusní fórum pro: "450 000 km na kole na veletrhu v Brně"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |