Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rychlebské stezky propagují novou trasu

11.2.2013 11:45

Na blížící se cyklosezónu lákají Rychlebské stezky návštěvníky na internetu hned dvěma videoklipy. Oba jsou o nově vybudované trase – Superflow trailu - a oba úspěšně bodují – druhý z nich má po necelých dvou týdnech na www.vimeo.com více než 15 000 shlédnutí a odkaz na něj byl zveřejněn i na prestižních světových webových MTB stránkách.

Bookmark and Share

Tuto speciální trasu budovali Rychlebské stezky v loňském roce společně s odborníky z Walesu, s Rowanem Sorrellem a jeho partou Back On Track. Velká Británie je kolébkou evropského budování trailů pro MTB a Back On Track patří k současné špičce ve stavbě stezek podle nejnovějších trendů. Postavit stezku tak, aby byla zábavná pro méně zkušené jezdce i pro závodníky – to je to největší umění. Tak, aby se na ní každý mohl zlepšovat a odnést si skvělé zážitky z nekonečné plynulé jízdy.

 

 

 

Zatímco ve Walesu najdete nejdelší plynulý sjezd na vybudované stezce v délce 2,4 km, rychlebský Superflow trail přináší téměř 8 km nepřetržité zábavy! Jedná se o styl stezky, na které najdete terénní vlny, klopené zatáčky, občas vás bude houpat nahoru a dolů, nebo vás vtáhne mezi stromy. Vše ve svižném rytmu. Kouzlo spočívá v tom, že trasu budovali zkušení jezdci a každý úsek stále zkoušeli na kole, tak, aby byl ideální. Rowan Sorrell se více než 7 let věnuje profesionálně budování trailů pro MTB. Během stavby trasy byl pokácen pouze jeden strom, který byl použit na lávku přes bažinatý úsek.


Trasa byla budována za významné finanční spoluúčasti Olomouckého kraje, dále Lesů České republiky a z velké části také z peněz, získaných z provozu Infocentra Rychlebských stezek.


Superflow trail měl možnost projet i Shane Wilson z americké asociace IMBA, který ho hodnotil v superlativech a doporučil pro certifikaci IMBA Flowcountry trail. Toto speciální označení trailů, stavěných podle nejnovějších trendů má na světě pouze 5 stezek! Rychlebské stezky se o něj budou ucházet v letošním roce.


Superflow trail bude v Černé Vodě slavnostně otevřen 26.4.2013 u příležitosti mezinárodní konference o současných trendech v budování MTB trailů a resortů. Večer po konferenci zde vystoupí Lenka Dusilová a na sobotu bude nachystán bohatý program pro veřejnost.


Díky nové trase budou Rychlebské stezky nabízet více než 60 km tras. Je to délka, která díky převýšení a náročnosti už skýtá program na celý víkend. Trasy se dělí podle náročnosti na lehké, střední a těžké. Veškeré zázemí najdete v obci Černá Voda.


Další informace najdete na www.rychlebskestezky.cz.
 

Pavel Horník

Diskusní fórum pro: "Rychlebské stezky propagují novou trasu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |