Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Zimní výzvu dokončily jen 4 dvojice

19.2.2013 16:51

V neděli 17. února byl oficiálně ukončen první ročník nejextrémnějšího zimního závodu dvojic v ČR, Rock Point – Zimní výzva 2013. Do cíle dorazily díky obtížnosti tohoto podniku ze šestnácti dvojic pouhé čtyři!

Bookmark and Share

Tento závod, který startoval 13. února na Krakonošově náměstí v Trutnově a končil v průběhu časového limitu 96 hodin 17. února v Karlově Studánce prověřil jak fyzické, tak i psychické schopnosti 16-ti odvážných týmů, které se postavily na start.


Hned po několika hodinách závodu bylo všem jasné, že procházka růžovou zahradou se v případě tohoto závodu konat nebude. Již od startu se závodilo pod taktovkou dvou týmů, a to Salomon/Suunto/OpavaNet (Petreček/Šinkovský) a Sanasport Warmpeace teamu(Paloncý/Zemaník). Tyto dva týmy společně postupovaly v malém rozestupu téměř až pod vrchol Kralického Sněžníku, kde závod rozhodl díky lepší orientaci v terénu tým Salomon/Suunto/OpavaNet, jež si vybudoval větší náskok a vedení následně ještě dokázal navyšovat až do cíle.


Poslední checkpoint na Pradědu tak mohli první borci absolvovat již s luxusním náskokem. Sjezd na skialpových lyžích do Karlovy Studánky Bílou Opavou si užili za doprovodu televizních kamer a projeli cílem ve vítězném čase 50:59:30 hod. Na druhém místě do cíle dorazil již se ztrátou téměř 18 a půl hodiny tým Sanasport Warmpeace. Na třetí místo se po společném průchodu cílem v čase 87:32:20hod. dostaly dvě dvojice, Sráči z Poličky (Mazal, Beneš) a Veemaz (Pučálek, Mazal).


Obrovský výkon předvedly všechny čtyři týmy, které dorazily až do cíle, velké uznání si však zaslouží také všichni, kteří našli odvahu a postavili se na start takto extrémního podniku!“ řekl ředitel závodu, Pavel Zitta.


Pořadatelé mají po kladných ohlasech na tento závod již nyní jasno, v plánu je pokračování v započaté tradici, a tedy i Rock Point – Zimní výzva 2014! Pokud jste tedy závod v letošním roce nestihli a láká vás vyzkoušet si na vlastní kůži, co se skrývá pod pojmem „Zimní výzva“ v řeči organizátorů, budete mít opět šanci!


Veškeré info o letošním ročníku Rock Point – Zimní výzvy a do budoucna také o přípravách na ročník 2014 naleznete na adrese www.horskavyzva.cz , či facebooku.

 

Pavel Zitta

Diskusní fórum pro: "Zimní výzvu dokončily jen 4 dvojice"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz