Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Ulice Ostravy zaplní cyklisté

19.4.2013 15:52

Občanské sdružení OSTRAVOUNAKOLE připravilo pro cyklisty otevření sezóny cyklojízdou v Ostravě, jež odstartuje 20. dubna v 14.00 z Náměstí biskupa Bruna na Nové Karolině.

Bookmark and Share

Účastníci se nejen projedou městem, ale taky si zasoutěží o dva lístky na Majáles. Získá je cyklista s nejlépe nazdobeným kolem v tematickém duchu „Na kole do práce a do školy“. Po cyklojízdě bude v Cooltouru připraven bohatý program s debatou o cyklistice. Zúčastní se ji ostravský cyklokoordinátor Martin Krejčí, švédský velvyslanec Rolf Ericsson a náměstek primátora pro dopravu Tomáš Sucharda. Vystoupí ostravský biketrialový klub Metan trials a Josef Laža představí netradiční projekt Růžové kolo.


Nejenže je Cyklojízda Ostravou zapojena do Majálesového doprovodného programu, ale přímo na Majálesu se můžete dočkat ještě nejednoho překvapení. Před vstupem na Majáles bude zřízena úschovna kol. Cyklisté si zde budou moci zadarmo uschovat své kolo a taky dostanou vstupenku na Majáles za předprodejovou cenu.


V květnu jsou Ostravané motivováni k dojíždění do zaměstnání soutěžní kampaní Do práce na kole, kterou pořádá OSTRAVOUNAKOLE, o. s. ve spolupráci se sdružením Auto*Mat.

 

Záštitu za město Ostrava převzal náměstek primátora pro dopravu Tomáš Sucharda.
Soutěžit budou cyklisté, kteří sestaví dvou až pětičlenné týmy stejné firmy, a to ve čtyřech kategoriích:


1. Pravidelnost dojíždění firemních týmů do práce na kole (losovat se bude pouze z týmů nad 66% pravidelných dojíždění).
2. Soutěž jednotlivců, u kterých se hodnotí překonaná vzdálenost (jednotlivec si bude moci každý den zapisovat najetou vzdálenost).
3. Soutěž firem o titul “Cyklozaměstnavatel roku”. Získá ho ta firma, která má nejpříznivější podmínky pro dojíždění na kole (sprchy, stojany na kola, benefity pro cyklisty apod.).
4. Kreativní kategorie, ve které posílají účastníci kampaně nápaditě ztvárněné postřehy z cest na kole, například prostřednictvím videí, fotek nebo textu.


Cyklisté se v průběhu května budou moci zapojit do akce Kafe na triko. Vybrané kavárny nabídnou cyklistům, kteří k nim dorazí s trikem kampaně, kávu zdarma.
 

Michal Bača

Diskusní fórum pro: "Ulice Ostravy zaplní cyklisté"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |