Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kulhavý kraloval v Mladé Boleslavi

17.5.2013 15:09

Hvězdné obsazení měl druhý závod seriálu Kolo pro život, Mladá Boleslav Tour Škoda Auto. A z vítězství se radovala největší hvězda na startu, vítěz olympijského cross country z Londýna Jaroslav Kulhavý!

Bookmark and Share

Ale na těžké rozbahněné trati to neměl zdaleka tak snadné, jak by možná někdo čekal. Vždyť na startu byli i další účastníci olympijského závodu v Londýně 2012, Jan Škarnitzl a Ondřej Cink, úřadující mistr světa do 23 let. A pak další ostřílení borci kalibru Matouše Ulmana, Václava Ježka, Petra Dlaska či Jana Fojtíka, kteří Kulhavému a spol. řádně zatápěli.


O prvenství nakonec rozhodoval spurt vedoucí čtveřice na blátivé cílové rovince a v něm měl nejvíce sil Kulhavý. „Bylo to i o štěstí. Na nic jsem nečekal a šel jsem do spurtu z čelní pozice, abych byl první v poslední zatáčce před cílem. Byla to trošku strkačka, ale jsem rád, že jsem to zvládl,“ prozradil Kulhavý, pro něhož šlo o generálku na start Světového poháru v německém Albstadtu.


Ještě jsem se necítil úplně stoprocentní, ale během týdne mám ještě trochu času formu vyladit. Potřebuju se dostat víc do tempa, protože jsem měl docela dlouhou závodní pauzu,“ řekl závodník stáje SpecializedRacing. „Závod jsem bral i jako test nového kola Specialized, zkoušel jsem nastavení, protože jsem na něm před závodem jel jen dva tréninky. Jsem spokojen, jak to všechno dopadlo, protože se tu sešla opravdu skvělá konkurence.“


Druhé místo na hlavní trase dlouhé 56 kilometrů obsadil Jan Fojtík, třetí skončil v těsném závěsu Jan Škarnitzl. Mezi ženami byla nejlepší jeho sestra Jitka.

 

-kolopro-

foto Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Kulhavý kraloval v Mladé Boleslavi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu