Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Lákadlem na kolo jsou další akce seriálu Krajem vína

29.5.2013 16:52

Druhý ročník seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína 2013, který organizuje Nadace Partnerství,má letos za sebou již tři cyklistické výlety. Další tři se uskuteční hned následující měsíc.

Bookmark and Share

Během června totiž mohou cyklisté a milovníci Moravy a vína vyrazit do Velkých Němčic na akci Kraj kvetoucí révy, do Strážnice na akci Po vinařských stezkách s Českým rozhlasem Brno anebo do Hustopečí na Expedici krajem André.


Loňský rok jsme v rámci seriálu zorganizovali čtyři úspěšné akce. Letos projevili zájem o zapojení do seriálu další organizátoři. Kraj kvetoucí révy a Krajem André jsou dvě z akcí, které jsou součástí našeho seriálu vůbec poprvé,“ říká Luboš Kala z Nadace Partnerství, která seriál organizuje. „S Českým rozhlasem organizujeme akce pravidelně a tentokrát představíme hlavní město folkloru a dobrého vína – Strážnici.“


Kraj kvetoucí révy se uskuteční hned první červnový den a připravena bude 30-kilometrová trasa se zastávkami ve Velkých Němčicích, Starovicích, Křepicích a Uherčicích. Na účastníky čeká seznámení s místními vinaři a pohledy na vinice v jednom z nejdůležitějších období révy vinné – v období kvetení. Nebudou chybět ani ochutnávky vína a doprovodný program.


O týden později, 8. června, zavede seriál cyklisty na další díl seriálu – Po vinařských stezkách Strážnicka s Českým rozhlasem Brno. „Startovat budeme mezi 9 a 11 hodinou z náměstí Svobody ve Strážnici. Každý účastník získá v rámci startovného startovní pas s mapou a degustační skleničku s nosičkou.“ Pro cyklisty budou připraveny dvě trasy – 45 a 25 km dlouhé – pěší turisté pak mohou absolvovat desetikilometrový okruh. „Strážnicko je známé zejména tradicemi a folklorem a cyklistům tento region představíme se vším, co k němu patří. Tedy i s petrovskými Plži – pohádkovou sklepní kolonií, která patří k nejznámějším z celé Moravy a vlastně i České republiky,“ popisuje Kala. V Petrově-Plžích se bude nacházet i cíl celé akce, kde proběhne losování razítkovacích pasů o cyklistické dresy a trička Moravských vinařských stezek, vína, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy, cyklonavigace SmartMaps nebo dárky od firmy Kalas Sportswear. Návštěvníci budou moci v Plžích strávit zbytek dne v rámci akce Otevřené sklepy Strážnicka.


Další akcí v pořadí je hustopečská Expedice Krajem André, která 29. června provede návštěvníky regionem, kde vznikla odrůda André. Okruh měří přibližně 40 kilometrů a start proběhne U Synků, Dukelské nám. 23, Hustopeče. Cyklisty provede přes Starovičky do Velkých Pavlovic a dále Modrými horamiVrbicí, Kobylím, Bořeticemi, Němčičkami, Horními Bojanovicemi a Kurdějovem.


Více informací hledejte zde >>>

Martin Gillár

Diskusní fórum pro: "Lákadlem na kolo jsou další akce seriálu Krajem vína"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu