Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pozvánka na Petyšu

13.6.2013 14:47

Třetí červnovou sobotu se v Rožnově pod Radhoštěm bude konat Galaxy Petyša Tour. Závodit se bude na horských tratích v délce 58 a 30 kilometrů.

Bookmark and Share

Město Rožnov pod Radhoštěm, ležící v srdci Moravskoslezských Beskyd na úpatí Vsetínských vrchů je známo především svým skanzenem valašské architektury, jež je druhým nejstarším muzeem v přírodě ve střední Evropě. Zároveň díky okolním kopcům a malebné přírodě nabízí toto město bohaté sportovní vyžití, a to i pro cyklisty.

K pevným součástem sportovně-kulturního kalendáře Rožnova pod Radhoštěm patří závod horských kol Galaxy Petyša Tour. Osmapadesát kilometrů dlouhý závod, který je součástí Galaxy série, je jedním z nejtěžších, ale díky malebnému prostředí Moravskoslezských Beskyd také nejkrásnějších závodů tohoto celoročního seriálu závodů horských kol.

Pořadatelé Galaxy Petyša Tour připravili pro účastníky závodu dvě trasy – delší trasa pro trénované jedince měří 58 kilometrů a závodníci na ní překonají převýšení 1730 metrů. O vysoké tempo hned po startu se postará dvanáctikilometrový výšlap na Velký Javorník, kde bude vypsána tradiční vrcholová prémie. Vyhlášenou hospůdku na vrcholu ale cyklisté navštívit nemohou, neboť se hned spustí z vrcholu rychlým sjezdem do údolí. Z Dolních Pasek je pak bude čekat další náročné stoupání na úpatí Radhoště. Po sjezdu do Bácova je to už do cíle takřka coby kamenem dohodil, ale stoupání na Búřov ještě ze závodníků vyždímá poslední zbytky sil.

Kratší trasa měřící 30 kilometrů je určena pro mladší ročníky a závodníky, kteří netráví dlouhé hodiny denním tréninkem. Ti se vydají z Rožnova pod Radhoštěm rovnou do sedla Pindula, odkud chvíli pojedou po trase společně se startujícími z dlouhé trasy, od nichž se ale odpoutají do sjezdu o něco dříve a zamíří zpět do Autokempu Sport, kde bude cíl závodu.

Na obou trasách zažijí závodníci nefalšovanou krásu beskydské krajiny s malebnými výhledy. V průběhu dne navíc dostanou v rámci doprovodného programu šanci poměřit své síly také děti, pro něž pořadatel uspořádá tradiční závody.

 

Kromě Galaxy série je Galaxy Petyša Tour také závodem česko-slovenské Valašsko-Považské MTB série.

 

Další info: www.galaxy-serie.cz 
 

Diskusní fórum pro: "Pozvánka na Petyšu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |