Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život nás zavede do srdce Krkonoš

21.6.2013 12:22

Nejpopulárnější seriál bikových závodů pro širokou veřejnost Kolo pro život zavítá v sobotu 22. června do Vrchlabí. Přímo v srdci Krkonoš se uskuteční pátý závod seriálu s názvem Vrchlabí - Špindl Tour Škoda Auto.

Bookmark and Share

Co na nás všechno čeká? Tři trasy různé délky a obtížnosti, mezi kterými si vybere každý, kdo si trochu tyká s horským kolem. Třeba stále populárnější Fitness jízdu zvládnou i starší děti a připraveno je i výhodné rodinné startovné. Pro ty mladší jsou připraveny dopolední dětské závody Junior Trophy, na nichž se utkávají ti nejmenší prckové na odrážedlech až po třináctileté cyklisty. Tratě dětských závodů jsou situovány přímo na letišti, rodiče tak mají děti po celou dobu na očích a mohou jim fandit.

Hlavní trasa B měří 50 kilometrů a má převýšení 1654 metrů. Je opravdu pro zdatné bikery, protože závodníci musejí zdolat tři těžká stoupání. Stejně tak na trasu C (35 km, převýšení 1177 m) by se měli vydat hlavně ti, kteří už mají na kole něco najeto. Kopce vás skutečně prověří, i když „céčkaři“ pojedou o jeden dlouhý výšlap méně. Chybět nebude již tradiční přejezd hráze Labské přehrady, který si vloni závodníci velmi pochvalovali.


Naopak Fitness jízdu na 33 kilometrů zvládne úplně každý. „Výhodou je, že účastníci Fitness jízdy jedou jen jedno kraťoučké stoupání k lanovce, které měří asi 150 metrů. Jinak oba těžké výjezdy na Žalý a ze Svatého Petra na Pláně pojedou lanovkou. Celkové délka 33 kilometrů zahrnuje i cestu lanovkou, takže to není noc těžkého. Přesto nebudou ochuzeni o krásné výhledy na území Krkonošského národního parku, kam se normální člověk na kole ani nedostane,“ prozradil Svatopluk Fořt z pořadatelského týmu. Navíc díky spolupráci s provozovateli lyžařských areálů se cena startovného na Fitness jízdu nezvyšuje a její absolvování je tak výhodné i pro ty, kteří si chtějí užít pohodový den s rodinou na kole, bez závodění a stresu.

 

Hlavní závod startuje z náměstí ve Vrchlabí v 11.30 hod., trasy C a D (Fitness jízda) o hodinu později. Všechny trasy mají cíl ve Vrchlabí na letišti.


V této lokalitě se jede závod seriálu Kolo pro život už potřetí za sebou a pokaždé na start přilákal kolem tisícovky účastníků. Ti všichni se mohou těšit nejen na pohodový den s kolem, ale také na výborné občerstvení i bohatý doprovodný program. A nebude to jen Krakonoš, který v Krkonoších nesmí u žádné velké akce chybět. Na letišti ve Vrchlabí budou moci účastníci využít třeba vyhlídkové lety, soutěžit o ceny nebo si projít stánky partnerů seriálu. Pro děti je připravený bohatý celodenní program včetně zábavné výuky jízdy na kole vedené oblíbeným Pepou Dresslerem, který je otevřený bezplatně všem příchozím, nejen závodícím dětem a jejich rodičům. Zábava pro celou rodinu není v tomto případě jen reklamním heslem.

Největší seriál závodů Kolo pro život se koná již 14. rokem. Každoročně přiláká na start svých patnácti závodů po celé republice kolem 20 000 bikerů. Na všech závodech jsou připraveny různě náročné trasy pro zdatné bikery, hobíky i obyčejné lidi, kteří se rádi projedou na kole. Pro děti je kromě závodění připraven bohatý celodenní program, zábavu si užije celá rodina. Pro všechny účastníky závodů i návštěvníky je k dispozici mnoho služeb a atrakcí, které den ještě více zpříjemní – bohaté občerstvení včetně krytých ploch pro případ deštivého počasí, Bezpečná zóna pro úschovu a mytí kol, sprchy s teplou vodou a stanové městečko s širokou nabídkou soutěží a zvýhodněným prodejem zboží všech partnerů seriálu. Nevíte-li co s volným víkendem, určitě se přijďte pobavit s Kolem pro život! Více informací o závodě a seriálu na www.kolopro.cz

 

Martina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život nás zavede do srdce Krkonoš"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |