Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Petyša měla krásné desáté narozeniny

25.6.2013 12:22

15. června se v Rožnově pod Radhoštěm jela Petyša. Organizátoři zúročili desetiletou zkušenost v hladký průběh závodu a první kulaté výročí Petyši bylo odměněno i špičkovým počasím.

Bookmark and Share

Letos až na pátém závodě jsem měl to štěstí, že na start jsem nastoupil za slunečných krásných podmínek, a ne v zimě, dešti, případně mlze. Petyša slibovala v pozvánce zejména dlouhé kopce a dlouhé sjezdy. Jak slíbila, tak udělala. Většinou šlo o desetikilometrové výjezdy s překonáním 600 výškových metrů. Na dlouhé trase jsou takové kopce tři (celkem 58 km/1730m). Dva kopce jsou delší - Velký Javorník s horskou prémií a stoupání pod Radhošť. Odtud se sjede kamenitým sjezdem do Bacova a odtud následuje tradiční „zatahovák“ často jezděný na kašpárka. Na každou z tratí se postavilo asi 250 bajkerů.

Já si vzhledem k nabitému programu v pracovním týdnu naplánoval jen dětskou porci (celkem 30 km/800m). Na třicítce ovšem nelze očekávat žádnou velkou taktiku, a tak to člověk musel napálit, jak to šlo. Hned v prvním kopci jsem si tedy vzpomněl na vše, co jsem zkonzumoval v páteční noc a čelo závodu mi poodjelo. Šlapal jsem si svoje a postupně se do kopce rozjížděl. Na 30 km toho zase moc zažít nejde, ale příjemným překvapením bylo závěrečných 5 kilometrů. Oproti minulým ročníkům zde došlo k úpravě trati a místo závěrečné asfaltové cyklostezky se jelo velmi pěkný singltrekem s výhledy na Radhošť. V cíli jsem byl za necelou hoďku a půl a uhnal si příjemnou žízeň. Zázemí cíle v kempu, který nabízí příjemné posezení po závodě ve vlahém stínu, se nabízí k hasení (žízně). Prostě jsem si to po pátečním večírku udělal pěkné i v sobotu.


Petyša je zařazena do dvou seriálu a to Galaxy série a Valašsko-povážské série, což se projevuje v solidní konkurenci a mezinárodní účasti zejména sousedů ze Slovenska. Rozhodně Petyša stojí za výlet do Beskyd.

 

Tonda Liebel

Diskusní fórum pro: "Petyša měla krásné desáté narozeniny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |