Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Obnovená berounská desítka již tuto sobotu

27.6.2013 15:56

Do kalendáře MTB závodů pořádaných v Čechách a na Moravě přibyl letos na konci června jeden staronový s názvem BEROUNSKÁ DESÍTKA. „Rádi bychom pozvali všechny na obnovenou tradici závodu Berounská desítka, který se pojede jako klasické XC.“ říká hlavní pořadatel a ředitel závodu Petr Šírer.

Bookmark and Share

Berounská desítka se v různých podobách běhá a jezdí již od roku 1980. Letos zde budou na závodníky čekat 1 až 3 okruhy o délce 10 km, každý s převýšením 283 m, vedoucí výhradně po lesních cestách. „U nás po žádném asfaltu nejezdíme.“ dodává s úsměvem Petr Šírer.

 

Start i cíl závodu je na Zdejcině (nad Berounem) a trasa účastníky zavede do atraktivního a členitého terénu lesních cest, pěšin a singl treků v blízkosti rozhledny Děd. Snahou pořadatelů je nabídnout možnost zazávodit si jak těm nejlepším, tak samozřejmě i víkendovým jezdcům. To byl i důvod, proč je startovné na Berounské desítce opravdu lidové a činí 150 Kč.

  • Něco málo k historii závodu

První ročník Berounské desítky se uskutečnil v zimě roku 1980 jako čistě běžkařský závod. Do roku 1991 proběhlo 6 ročníků na lyžích a pro nedostatečné sněhové podmínky se zbývajících 6 ročníků proměnilo v běžecký závod. Od roku 1992 až do posledního ročníku, který se uskutečnil v roce 2005, se Berounská desítka startovala jak v kategorii běžců, tak bikerů. V letošním roce se Petr Šírer společně s původním zakladatelem závodu Ing.Chuchlerem a hobby teamem More Than Bikers rozhodl Berounskou desítku obnovit.

Tento závod má velké ambice a chtěl by do budoucna nabídnout jak profesionálům, tak hobby jezdcům společné soupeření nejen na MTB kolech, ale také v běhu a v případě příznivých sněhových podmínek i na běžkách, stejně jako tomu bylo při jeho vzniku v roce 1980.

 

Více o závodě naleznete na www.berounskadesitka.cz

Diskusní fórum pro: "Obnovená berounská desítka již tuto sobotu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |