Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Drásal slaví dvacáté narozeniny

2.7.2013 14:11

Drásal se letos koná už podvacáté a to je číslo, jakým se žádný bikemaraton u nás pochlubit nemůže. Sedmý závod Kola pro život v této sezóně, Bikemaraton Drásal České spořitelny,startuje už v sobotu 6. července v Holešově a slibuje řadu novinek.

Bookmark and Share

Jednou z nich je nová nejkratší trasa C využita pro ty, kteří se z různých důvodů necítí na 115 nebo 53 km. Bude mít délku 37 km s převýšením 1150 m a povede na Rusavu po trase B, potom odbočí vpravo ve směru na Ráztoku, kde se novým úsekem v délce cca 2,7 km připojí k trase A a B, se kterými povede až do cíle. Start trasy C bude v 11:55, start trasy B (53 km, převýšení 1500 m) v 11:30. Královská trasa A (115 km/3200 m) startuje v 7:45.


Organizátoři doufají, že si do Holešova najde cestu co nejvíc lidí. Jen přes online registraci se jich přihlásilo skoro 1300, další se mohou registrovat v místě. „Před deseti lety, kdy se jel Drásal jako mistrovství republiky v maratonu, tady bylo jen na nejdelší trati asi 1300 lidí. Když jsme zavedli i Kratšího Drásala, stále víc bikerů se přesouvá na tu kratší trasu. Ale když k tomu připočtu každoroční obrovský zájem o dětské závody Junior Trophy, očekávám celkem nějakých 1500 závodníků,“ řekl Jaromír Ondrušák z pořadatelského týmu.


Organizátoři všechny kromě závodů lákají i na doprovodný program: opravdu bohaté občerstvení hned od rána za velmi solidní ceny pro všechny příchozí, k tomu hudební program včetně koncertu kapely Guns n´Roses revival.


A to ještě není všechno: Ceny poprvé v historii předá jeden z nejslavnějších občanů Holešova, bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Grygera. Pro děti navíc uspořádá i autogramiádu! „Když ještě hrál, tak v době Drásala už pokaždé začínal přípravu a bylo nemožné ho sem dostat. Teď tady Zdeňka konečně máme. Zkoušeli jsme ho lámat i na kolo, ale prý na něj musí dozrát,“ přiznal s úsměvem Jarda Ondrušák.


Začátek a konec trasy „Dlóhého“ i „Krátkého“ Drásala je společný. Obě trasy využívají Přírodního parku Hostýnské vrchy, kde je spousta zajímavých míst s nádhernými výhledy na Vizovické a Vsetínské vrchy, Beskydy a Javorníky. Obě trasy patří ve svých kategoriích k nejtěžším u nás, přesto se dají za dobrého počasí celé jet, na většině míst umožňují předjíždění a při dobré přípravě přinášejí pro závodníky uspokojení.


Kratší varianta vede z větší části po trase dlouhé. Propojení je v údolí Bystřičky pod Holým vrchem. Dlouhá trasa vede vlevo na Tesák, krátká vpravo do sedla Klapinov, odtud je závěr znovu shodný s dlouhou trasou. Na trase je pět výraznějších stoupání - Poschlá, Hostýn, Pardus, Ondřejovsko a Hrubá Malíková.

 

Martina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Drásal slaví dvacáté narozeniny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu