Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Prvenství na Bike Valachy patří Kulhavému

15.7.2013 15:10

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý v sobotu 13. července potvrdil roli favorita a stal se historicky prvním vítězem závodu horských kol BIKE VALACHY, který se konal ve Velkých Karlovicích v rámci seriálu VALACHY TOUR.

Bookmark and Share

Závodu se zúčastnilo 260 sportovců z řad amatérů i profesionálů. Start i cíl byl situován pod sjezdovku Razula, kterou v závěrečné části obě závodní trasy křižovaly. 

 

Jaroslav Kulhavý zajel 45 km dlouhou trasu s převýšením 1 560 metrů v čase 1:44. Jen o necelou minutu za ním zaostal Matouš Ulman, další místa v první pětce obsadili Pavel Boudný, Jan Jobánek a Kryštof Bogár, kteří rovněž patří do širší špičky českého maratonu horských kol. Vedle toho mohli sportovci závodit i na kratší trase 25 km, kde zvítězil Ondřej Fukala v čase 1:22.


Vítězný Jaroslav Kulhavý, pro kterého byl BIKE VALACHY první závodní návštěvou Valašska, nešetřil slovy chvály. „Trasa se mi hodně líbila. Bylo v ní dost terénu, ale přitom kopce nebyly nijak extrémní, trasa navíc nabídla i pěkné výhledy do krajiny, hodně zajímavý byl i úsek korytem potoka a závěrečný sjezd po sjezdovce Razula. Nejezdím moc závodů, které bych si mohl užívat, ale tento jsem si opravdu užil. Mám projeté Krkonoše, Jizerky, ale Valašsko pro mě bylo nové. Je to pěkný terén pro tréninky. Pokud mi to vyjde, rád se zúčastním i příště,“ svěřil se Jaroslav Kulhavý, pro kterého byl závod BIKE VALACHY součástí přípravy na české mistrovství příští týden. A koho považoval ve startovním poli za největší soupeře? „Počítal jsem s Boudným, Ulmanem, Jobánkem.. Čekal jsem, že mě potrápí trochu víc,“ podotkl s úsměvem.


Druhý Matouš Ulman za Kulhavým zaostal o 42 vteřin. „Na Valašsku jsem stejně jako Jarda poprvé a i pro mě to byl hezký, intenzívní zážitek. Zvláště koryto potoka byla výborná technická pasáž,“ prohlásil po závodu. Bronz vybojoval Pavel Boudný, přestože podle svých slov nezávodil v optimální pohodě. „Nejelo se mi dobře, kopce mi nesedly. Ale moc se mi líbila závěrečná pasáž na sjezdovce,“ dodal.


Závod BIKE VALACHY přilákal celkem 260 dospělých závodníků, dalších 75 malých sportovců se zúčastnilo dětského závodu. Startovní listinu zpestřila i další známá jména. Ze Slovenska například přijela Andrea Juhásová, slovenská mistryně XCM, která byla druhá v ženské kategorii kratší trasy (první místo obsadila Barbora Machulková). Česká mistryně v XCM Irena Berková vyhrála kategorii žen na delší trase.


Mezi účastníky se objevil i trenér české reprezentace horských kol Viktor Zapletal, který trénuje Jaroslava Kulhavého či Jiřího Ježka. „Gratuluji pořadatelům ke krásnému závodu. Vše bylo výborně zorganizováno, trasa kvalitně značená. Moc se mi to líbilo,“ prohlásil. Nechyběl ani Svatopluk Janečka, vítěz úvodního závodu seriálu – VALACHY DUATLONU. Ten obsadil 11. místo v celkovém pořadí a první ve své věkové kategorii s časem 1:57. Přesto nebyl zcela spokojen. „Asi málo tréninku, měl jsem těžké nohy. Ale určitě se chystám i na další závody seriálu. Už začínám trénovat na VALACHY MANa,“ prohlásil.


S návštěvností i celkovým průběhem závodu jsme spokojeni, ideálně vyšlo také počasí. Vzhledem k tomu, že šlo o první ročník, nás velmi potěšil zájem veřejnosti i předních české závodnické špičky,“ doplnil prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil. Připomněl také, že další závod seriálu – VALACHY MAN – se uskuteční již v pátek 9. srpna u přírodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. „Minulý týden jsme zahájili registraci na www.valachytour.cz a startovní listina se již plní. Doporučujeme sportovcům, aby s přihláškou neváhali. Počet míst je omezen,“ uvedl Vladimír Sušil. VALACHY MAN má již tříletou tradici. Mohou v něm startovat jak jednotlivci, tak i štafety. Hvězdným hostem letošního VALACHY MANa bude Ondřej Synek, šestinásobný vítěz Světového poháru a stříbrný medailista na Olympijských hrách 2008 ve veslování.


Kompletní výsledky závodu BIKE VALACHY jsou uvedeny na www.valachytour.cz.

 

Martina Žáčková

Diskusní fórum pro: "Prvenství na Bike Valachy patří Kulhavému"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz