Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Český solární tým po dvou třetinách závodu stále třetí

16.7.2013 15:28

V neděli 16.6. odstartoval z francouzského Chambéry závod solárních kol vedoucí do kazašské Astany. Jede se expedičním charakterem bez jakýchkoliv podpůrných aut a účastní se jej zhruba třicítka účastníků ve dvaceti týmech.

Bookmark and Share

Czech Solar Team ve složení Karel Šebela a Honza Galla jede na ležatých tříkolkách z dílny české firmy AZUB, a také solární panely od Solartecu a mnohá další výbava jsou české produkce.

 

Po měsíci závodění už je startovní pole značně roztrhané. Také proto, že si každý volí vlastní cestu a jediným kontrolním bodem je ruské město Soči na břehu Černého moře. Účastníci se tak mohou rozhodnout, jestli budou Černé moře objíždět ze severu přes Ukrajinu, nebo jihem přes Turecko a pak trajektem rovnou do Soči.

 

Už od prvních dnů se český tým drží na předních pozicích. Severní Itálií, Slovinskem i Chorvatskem projeli jako nůž máslem s průměrnnými denními vzdalenostmi kolem 200 km. K těmto výsledkům jim pomáhají dva solární panely o maximálním celkovém výkonu 550 W a 48 V elektromotor v zadním náboji o výkonu 750 W. Baterie mají kapacitu 1100 Wh.

 

V Srbsku se bohužel začaly projevovat problémy s bateriemi u jedné tříkolky, a také konstrukční chyba u přívěsných vozíků, na kterých je umístěn jeden z panelů, baterie a další výbava. Oprava zabrala v Bělehradě pět hodin, ale byla úspešná a kluci se už ten samý den dostali až na hranice s Rumunskem. V této zemi je čekal průjezd kolem přehrady na Dunaji, známé jako Železná vrata, a pak cesta dále na severovýchod k dunajské deltě. Cestu jim všal výrazně zkomplikoval jeden ze tří milionů rumunských toulavých psů, který kousl Honzu do kotníku, což si vyžádalo očkování proti vzteklině a několik dní odpočinku a šetření se. V kombinaci s následnými děšti na Ukrajině tak český tým přišel o zhruba čtyři dny na vedoucí dva jezdce.

 

Další část Ukrajiny již proběhla hladce, a to i přes otřesný stav ukrajinských silnic. "Každý den něco opravujeme a upravujeme, ale vše stále drží pohromadě a smysl pro improvizaci nám ještě nedošel", říká Honza Galla, který už s Karlem absolvoval dvě výrazně kratší solární cesty. Rusko oba dva účastníky překvapilo svými kvalitními silnicemi a upraveností všeho kolem. Bohužel i předjíždění zprava přes prašný odstavný pruh patří k překvapením, ale těm nemilým.

 

Před dvěma dny už oba vjeli na území posledního státu, přes který pojedou, Kazachstánu. Mají za sebou 5000 km a ještě je více než 2000 km čeká. Dva tisíce kilometrů kazašskými stepmi po šílených a nebo vůbec žádných silnicích. Dva tisíce kilometrů, které rozhodnou, zda se kamkoliv posunou ze třetího místa, které stále drží za Belgičanem Rafem Van Hullem a Fracouzem Jorgem Molitou.

 

Honza Galla 

Diskusní fórum pro: "Český solární tým po dvou třetinách závodu stále třetí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu