Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Čeká vás skvělý MTBO víkend na TransKras

18.7.2013 14:16

Populární a pohodový MTBO víkend dvojic startuje již 27.7.2013. Centrum závodu je tentokrát v jižní části regionu, a to v Rakoveckém údolí, na krásné samotě u lesa, zvané U pytláka.

Bookmark and Share

  • A kam vás letos zavedeme?

Letošní ročník jsme posunuli do jižní části CHKO Moravský kras a Drahanské vrchoviny, kde vedle samotného CHKO dominují dva velké přírodní parky, a to Přírodní park Říčky a Přírodní park Rakovecké údolí. Na území se také nachází celkem 23 přírodních rezervací.
Jedná se o velký lesní komplex, bezprostředně navazující na severní okraj města Brna. Lesy se nacházejí v nadmořské výšce 210 až 575 m a vyznačují se značnou pestrostí. Terén je velmi členitý s výraznými hlubokými údolími a žleby, zvláště protékajících řek. Poklad je většinou rychle sjízdný a je zde spousta voleb, zda využít rychlou zpevněnou lesní komunikaci nebo užší pomalejší, ale za to výrazně kratší lesní cestu.

  • 1. etapa

bude ve znamení dlouhé trati, a to s 6-hodinovým limitem. Prostor je poměrně rozsáhlý a velice členitý, tudíž je vyloučeno, že by některé dvojice byly schopny objet všechny kontroly. Mapa je zasazena do oblasti na jihovýchod a východ od centra závodu. Stavba trati si pak klade za cíl co nejvíce využít hluboká údolí řek a potoků a znesnadnit tak ideální postup. Odhadovaný počet ujetých kilometrů vítězné dvojice je okolo 110 km.

  • 2. etapa

je krátká s 4-hodinovým limitem a odehraje se v bližším okolí centra, a to zejména na jihu a z menší části na západě. Trať je zasazena do hlubokých lesů, kde se budou hodit jak dobré mapové schopnosti, tak skvělá pilotáž. Během 4 hodinové etapy se budete pohybovat z 90% po nezpevněných lesních cestách. Přejezdů po silnicích bude minimum. Stavba trati si klade za cíl co nejvíce využít hustou síť lesních cest v této části a donutit závodníky lépe plánovat konkrétní postupy. Odhadovaný počet ujetých km vítězné dvojice je okolo 70 km.

  • Doprovodný program

TransKras není jen o bajkování s mapou, ale také o příjemném setkání pohodových lidí, co mají tento sport rádi a dovedou se také náležitě odreagovat. Na rozjezd se můžete v pátek zúčastnit adrenalinového prologu v noci (pouze pro včas přihlášené) a po náročné sobotní etapě jistě přijde vhod oblíbený CHOBOT a posezení u lahodných pokrmů a nápojů. Jako vždy máme pro vás také spoustu dalších překvapení, výbornou atmosféru a skvělou muziku od DJ xOBa.


Poslední možnost přihlášení je 23.7.2013.


Těšíme se na Vás. Více na www.transkras.cz

 

 

Roman Daněk 

Diskusní fórum pro: "Čeká vás skvělý MTBO víkend na TransKras"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |