Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Luhačovské Zálesí nejen pro lázeňské hosty

23.7.2013 12:47

Stinné pěšinky lesních cest i svižné sjezdy po kvalitním asfaltu nabízejí cyklostezky v Luhačovském Zálesí. Teď v létě jsou trasy o to zajímavější, že je možné kombinovat je s příjemným koupáním a po náročném výletě se osvěžit ve vodách Luhačovské přehrady nebo na koupališti.

Bookmark and Share

Barvitost cyklotras Luhačovského Zálesí ocení především fajnšmekři, kteří si libují v terénu, střídajícím náročná stoupání a prudká klesání. Jednotlivé části tras jsou však vhodné i pro rodiny s dětmi a méně zdatné sportovce. Takový je například okruh kolem Luhačovské přehrady nebo velká část Malého lázeňského okruhu. Jednotlivé trasy jsou velmi přehledně popsány na nových webových stránkách cyklo.luhacovskezalesi.cz.

  • Malý lázeňský okruh

Trasa dlouhá 22 kilometrů vede od břehů Luhačovské přehrady k lázeňské kolonádě a dále do Biskupic a Řetechova. Velmi příjemná trasa, která nabízí řadu krásných výhledů i cestu kolem významných budov a míst Luhačovského Zálesí, má střední obtížnost a zvládnou ji i zdatnější děti. Po cestě si budete moci prohlédnout nejen přehradu a koupaliště DUHA, ale také Jurkovičovy stavby na kolonádě nebo bývalé letiště nad Biskupicemi.

 

 

 

 

 

 

  • Velký lázeňský okruh

Za to velký lázeňský okruh je tu pro větší sportovce. Trasa dlouhá 37 kilometrů vás provede po zpevněných cestách i lesních stezkách a nastoupáte při ní téměř jeden kilometr. Trasa, která vede z větší části stinným lesem, pořádně vyzkouší jezdecké schopnosti každého jezdce a věřte, že se tu rozhodně nebudete nudit.

 

 

 

 

 

  • Komonecké stezky

Nejtěžší a zároveň nejkrásnější trasa Luhačovského Zálesí nese název Komonecké stezky a půvabný podtitul Kolem kolem Komonce. Trasa není dlouhá, měří pouhých 12 kilometrů. Pokud se ale nebudete po první jízdě cítit syti, můžete to klidně vzít opačným směrem a změřit své síly s Komoneckými stezkami ještě jednou. Čekají vás tu prudké stoupáky, ještě prudší sešupy dolů, uzoučké lesní traily i nádherné výhledy do krajiny.

 

 

 

 


Další stezky Luhačovského Zálesí jsme pro vás projeli, popsali a zakreslili na webu cyklo.luhacovskezalesi.cz. Najdete tu podrobně popsané cyklostezky, cyklomapu i seznam cyklopointů, kde si můžete kolo umýt, drobně opravit a načerpat síly na další toulání po Luhačovském Zálesí a Resortu Luhačovice.

  • O Resortu Luhačovice

Resort Luhačovice je aktivitou členů Resortu, kterými jsou hotel Vega, OREA Hotel Fontána, Wellness & Spa hotel Augustiniánský dům, Wellness hotel Pohoda, hotel Vyhlídka, městys Pozlovice a Luhačovské Zálesí, o. p. s.


Cílem Resortu Luhačovice je aktivizace a rozvoj turistické oblasti Luhačovicka tak, aby byla chápána jako atraktivní destinace pro všechny věkové skupiny. Členové resortu se společně podílejí na chodu organizace, na pořádání akcí, jako například Luhačovická zabijačka, dětský den, Food Festival a dalších. Primárně se aktéři Resortu Luhačovice zaměrují na oblasti aktivní turistiky, rekreace, wellness a outdoorových aktivit a moderní pojetí lázeňství. Resort Luahčovice navíc úzce spolupracuje nejen s místní samosprávou a veřejnými subjekty v okolí, ale také s destinační správou Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

 

-pr-

foto Petr Slavík

Diskusní fórum pro: "Luhačovské Zálesí nejen pro lázeňské hosty"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |