Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rybák bude tradičně slídit okolo Orlíku

21.8.2013 10:59

Pořadatelé srdečně zvou na pátý ročník MTBO závodu Rybákův slídil, který se koná v sobotu 31. srpna 2013 v 10 hodin se startem a cílem v kempu Popelíky u Orlické přehrady.

Bookmark and Share

Rybákův slídil je orientační cyklistický závod dvojic typu scorelauf s časovým limitem 6 hodin. Jedná se o závod typu Bike Adventure, kdy jsou jednotlivé kontroly ohodnoceny různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

 

Je připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro „oživení“ kontrol jsou nachystány dvě speciální: jedna živá, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhá technická, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů „pouze“ najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte dva speciální výtisky turistické mapy SHOCART v měřítku 1:50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

 

Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě okolí Orlické přehrady a Petrovicka. Podíváte se do členité krajiny, na místa s dalekým výhledem, ale i k vodě, do kraje kamenů, k místním romantickým rybníčkům a dále (viz fotky). Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody či romantici - ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s menším převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou, anebo zda-li bude chtít vyhrát. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na vVaší předpokládané trase je přes 600 m n.m. a nejnižší pod 300 m n.m; vyznavači sjezdů a stoupání si také mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 150 m nebude vůbec těžké najít).

 

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 12 závodů, konajících se na území celé republiky. Další specialitou závodu je vypsání kategorie BB (blondýna – blondýna) navíc ke standardním kategoriím.

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je v kempu Popelíky u Orlické přehrady v okrese Příbram; je dobře dostupné autem ze silnice I. třídy č. 4 Praha-Strakonice na silnici III. třídy č. 118 a dále 17 km přes obce Jablonná, Nepřejov a Solenice do kempu Popelíky anebo vlakem do Milína a pak 16 km na kole do kempu.

 

Přihlášky přijímáme do 29. srpna, se startovným 344 Kč pro přihlášené do 26. srpna a 388 Kč pro přihlášené do 28. srpna. On line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.cz.

 

Přijeďte se projet na konec prázdnin do krásné přírody okolí Orlické přehrady!

 

Lukáš Novák a AC SAKÉ KATEŘINKY

Diskusní fórum pro: "Rybák bude tradičně slídit okolo Orlíku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |