Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bike Babí léto 2012 – drama až do konce na obou trasách

16.9.2013 14:41

Areál Kristýna v Hrádku nad Nisou hostil 12. ročník bikemarathonu Bike Babí léto 2013 a pořadatelé si nemohli vůbec stěžovat na nepřízeň počasí. Nebe se nakonec vyjasnilo do krásného podzimního dne a tratě byly v perfektní kondici.

Bookmark and Share

Tomuto faktu zřejmě napomohla i dlouhodobá předcházející sucha. Závod tedy nabídl cyklistům nové zázemí včetně tras na 50 a 80 km. Pro děti byl připraven rovněž zbrusu nový závod.

 

Po startu se na čele vykrystalizovala skupina ve složení Michal Bubílek, Jan Matoušek, Petr Tatíček a Robert Vrkoč, jejíž pořadí průběžně ovlivňovaly defekty Michala a Honzy. Největším favoritem závodu byl Michal Bubílek, který tuto skutečnost nakonec potvrdil a po defektu si vše sjel a postupně navyšoval náskok až do cíle. V cíli mohl slavit druhé vítězství v historii tohoto závodu před druhým Honzou Matouškem a třetím Petrem Tatíčkem. V ženách si to na férovku rozdaly Jana Skrbková s Ivanou Loubkovou. Jana byla nakonec úspěšnější a závod v čase 3:28:56 vyhrála.

 

Dramatický byl průběh závodu i na krátké trase, kde si to mezi sebou rozdali Jakub Rydval s Honzou Součkem a nestárnoucím Vladimírem Pauderou. Mladíci si to pěkně dávali, a kdyby před singltrekem někdo nepřeznačil odbočku, mohlo být všechno OK. Takto se díky fair play rozhodnutí Honzy Součka z libereckého Cyklofitu pořadí upravilo podle výkonnosti na trase. Vítězem se tedy stal Jakub Rydval. Honza si musí na vítězství počkat do příštího roku a my mu budeme fandit.

 

Bike Babí léto byl zároveň finálovým závodem MTB Cupu Libereckého kraje, který se konal pro děti a dospělé. Ve třetím ročníku firemní ligy se radovali z vítězství cyklisté ze společnosti Fehrer Liberec.

 

Petr Cinkán

Diskusní fórum pro: "Bike Babí léto 2012 – drama až do konce na obou trasách"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz