Cykloserver.cz

Aktuality

Bike Babí léto 2012 – drama až do konce na obou trasách

16.9.2013 14:41

Areál Kristýna v Hrádku nad Nisou hostil 12. ročník bikemarathonu Bike Babí léto 2013 a pořadatelé si nemohli vůbec stěžovat na nepřízeň počasí. Nebe se nakonec vyjasnilo do krásného podzimního dne a tratě byly v perfektní kondici.

Bookmark and Share

Tomuto faktu zřejmě napomohla i dlouhodobá předcházející sucha. Závod tedy nabídl cyklistům nové zázemí včetně tras na 50 a 80 km. Pro děti byl připraven rovněž zbrusu nový závod.

Po startu se na čele vykrystalizovala skupina ve složení Michal Bubílek, Jan Matoušek, Petr Tatíček a Robert Vrkoč, jejíž pořadí průběžně ovlivňovaly defekty Michala a Honzy. Největším favoritem závodu byl Michal Bubílek, který tuto skutečnost nakonec potvrdil a po defektu si vše sjel a postupně navyšoval náskok až do cíle. V cíli mohl slavit druhé vítězství v historii tohoto závodu před druhým Honzou Matouškem a třetím Petrem Tatíčkem. V ženách si to na férovku rozdaly Jana Skrbková s Ivanou Loubkovou. Jana byla nakonec úspěšnější a závod v čase 3:28:56 vyhrála.

Dramatický byl průběh závodu i na krátké trase, kde si to mezi sebou rozdali Jakub Rydval s Honzou Součkem a nestárnoucím Vladimírem Pauderou. Mladíci si to pěkně dávali, a kdyby před singltrekem někdo nepřeznačil odbočku, mohlo být všechno OK. Takto se díky fair play rozhodnutí Honzy Součka z libereckého Cyklofitu pořadí upravilo podle výkonnosti na trase. Vítězem se tedy stal Jakub Rydval. Honza si musí na vítězství počkat do příštího roku a my mu budeme fandit.

Bike Babí léto byl zároveň finálovým závodem MTB Cupu Libereckého kraje, který se konal pro děti a dospělé. Ve třetím ročníku firemní ligy se radovali z vítězství cyklisté ze společnosti Fehrer Liberec.